Через амбіції Ківалова Україна програла в Євросуді
Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України.
Про це йдеться у рішенні суду від 9 січня 2012 року, яке оприлюднено на офіційному сайті ЄСПЛ.
«(Суд) вирішив, що Україна має забезпечити відновлення заявника на посаді судді Верховного суду якомога швидше», — написано у пункті 9 рішення Євросуду з прав людини.
Своїм рішенням Євросуд визнав чотири порушення статті 6 Конвенції з прав людини (право на чесне провадження), а також порушення статті 8 (право на повагу до приватного та родинного життя).
Крім того, Європейський суд з прав людини вирішив, що Україна має сплатити Волкову 6 тисяч євро компенсації моральних збитків та 12 тисяч євро — компенсації видатків.
О.Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року, а з березня 2007 року – очолював Військову палату Верховного суду. У грудні 2007 року він був обраний членом Вищої ради юстиції, однак так і не почав працювати на цій посаді через відмову голови парламентського комітету з питань судочинства Сергія Ківалова надати йому можливість прийняти присягу.
17 червня 2010 року Верховна Рада України прийняла рішення про звільнення Волкова з посади судді Верховного суду за порушення присяги.
У своєму рішенні Євросуд з прав людини встановив порушення статті 6 Конвенції з прав людини — принципів незалежного та неупередженого трибуналу, в тому числі під час перегляду рішень Волкова представниками Вищої ради юстиції.
Також були встановлені порушення статті 6 Конвенції у зв’язку з тим, що частина депутатів парламенту України голосувала за інших, відсутніх на момент голосування у залі парламенту.
Суд також зазначив, що справа Волкова висвітлила системні проблеми у функціонуванні української судової системи, зокрема, щодо розподілу повноважень, і порекомендував Україні негайно змінити законодавчу базу.
У своєму рішенні суд, зокрема, вказує, що «в ході пленарного голосування по його звільненню певні депутати парламенту незаконно проголосували за інших членів парламенту, які були відсутні», суд зазначив, що це було підтверджено «заявами чотирьох членів парламенту і відео розгляду».
Таким чином, Євросуд встановив, що рішення про звільнення Волкова відбулося «за відсутності більшості членів парламенту і в порушення положень українського законодавства».
Водночас, джерела «Української правди» повідомляють, що суддя від України Ганна Юдківська голосувала за це рішення з окремою думкою, в якій вона виступала проти поновлення Волкова на роботі з мотивацією, що «з виконанням рішення ЄСПЛ в цій частині виникнуть складності».
За словами співрозмовника УП, чоловік судді Юдківської є близьким другом регіонала Сергія Ківалова.
Коментарі
Все про: Ганна Юдківська, Європейський суд з прав людини, звільнення з посади судді, Кивалов, Конвенція з прав людини, Олександр Волков, Сергій Ківалов, суддя Верховного суду України, судова система
Читайте по темі
- Европейский суд признал жертвой пыток еще одного украинца –
- Україна не виконує рішень Європейського суду з прав людини –
- Европейский суд по правам человека оценил милицейский беспредел в Украине –
- Ківалов нагадує страуса, який ховає голову в пісок — адвокат Теличенко –
- Пидрахуй решил научить Европейский суд правильному подсчету числа жалоб –
- Журналісти Лещенко та Аврамчук позиваються до Європейського суду –
- Європейський суд вимагає надати інформацію про доступ затриманого до медичної допомоги –
- ЕСПЧ признаёт незаконный арест четвёртый раз в истории — правозащитник Захаров –
- Європейський суд з прав людини розглянув справу Вєренцов проти України –
- 9 з 10 судових рішень Євросуду з прав людини в Україні не виконуються –
- В Европейском суде шокированы правовым беспределом украинских судей –
- Євросуд прийняв до розгляду скаргу Галини Швидкої, яка зрізала прізвище Янукович –
- Евросуд обязал Украину выплатить жертвам милицейских пыток 35000 евро –
- Ківалов хоче стати посередником між українцями та Європейським судом з прав людини? –