2.11.2024 22:16 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Партія «Свобода» виступила проти енергетичної незалежності України

16 січня 2013 року за рішення «Про погодження проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки «Юзівська» між Україною і концерном «Шелл» проголосували 106 депутатів Донецької обласної ради зі 180, 10 виступили проти.

Проти голосували депутати з об’єднання «Свобода».

Схваливши проект з видобутку сланцевого газу у межах ділянки «Юзівська», частина якої є на території області, Донецька обласна рада знехтувала екологічними наслідками в такому густонаселеному регіоні. Про це 17 січня заявив голова Донецької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Артур Шевцов, — повідомили УНІАН у прес-службі Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Водночас на сесії Донецької облради міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков заявив, що «у разі успіху пошукових робіт на цій ділянці, на це передбачається на перші 5 років порядка 410 млн дол. на буріння свердловин 15, а вже через 5-6 років ми вийдемо на обсяги видобутку газу в обсязі кілька мільярдів кубометрів газу, через 10 років дійдемо до обсягу в 10 млрд. кубометрів, а на піку видобутку через 15 років — до 20 млрд. кубометрів газу в рік тільки по цій ділянці».

О. Проскуряков зазначив, що 410 млн дол. буде вкладено інвесторами тільки на початковій стадії проекту на розвідку родовищ, і в разі, якщо надії виправдаються, то при видобутку загальний обсяг інвестицій, в тому числі в інфраструктуру, складе від 10 до 50 млрд доларів.

Раніше народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», голова парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех внесла на розгляд Верховної Ради проект постанови про парламентські слухання на тему: «Екологічні проблеми видобування сланцевого газу в Україні».

Як йдеться в пояснювальній записці до документа, 2012 року органи державної влади вжили низку заходів щодо прискорення видобутку сланцевого газу в Україні. Зокрема, Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавчих актів, згідно з якими до вуглеводневої сировини, нетрадиційних вуглеводнів віднесено газ сланцевих товщ. Кабінет міністрів України затвердив умови конкурсів на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Олеської та Юзівської ділянок.

«Водночас, можливі екологічні проблеми, пов’язані з видобуванням сланцевого газу в Україні, зокрема, екологічні наслідки застосування технології гідророзриву пласта, викликають протести громадськості, а також спричиняють численні звернення громадських організацій до органів влади України, міжнародних організацій та Європарламенту», – йдеться в проекті постанови, яка під приводом захисту довкілля лобіює інтереси російського «Газпрому» та гальмує видобуток Україною власного газу.

 

 

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 18-01-2013 12:43 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100