#Покращення. Уряд Азарова створює ще один контролюючий орган
Уряд планує створити Державну метрологічну інспекцію, яка перевірятиме торгові мережі, АЗС, медичні установи та лабораторії на точність проведених ними вимірювань.
Як повідомляє «Deutsche Welle», відповідний законопроект вже схвалив Кабінет міністрів.
Ще один контролюючий орган хочуть створити попри те, що українські підприємці і так нарікають на велику кількість перевірок.
Хоча подібний орган контролю радила запровадити Україні Міжнародна фінансова корпорація (IFC), нині там наголошують, що український уряд рухається не тим шляхом.
«Не потрібно створювати ще одну нову інспекцію. Можна було б лише реформувати Держспоживстандарт, розділивши функції, аби не було дублювання», — сказав DW керівник проекту «Інвестиційний клімат» Міжнародної фінансової корпорації Сергій Осаволюк.
У Союзі захисту підприємництва побоюються, що нова інспекція перетвориться на ще один фіскальний орган, який «викачуватиме» гроші в підприємців.
«Такі інституції в Україні створюють зазвичай під певних осіб і певні фінансові завдання. Це черговий цвях у труну малому та середньому бізнесу», — переконаний голова Союзу захисту підприємництва Сергій Доротич.
Він наголошує, що контролерів в Україні настільки багато, що їхні часті перевірки блокують роботу і розвиток підприємств.
«В той день, коли на підприємство приходять представники органу перевірки, на них витрачається 50% робочого часу і директора, і персоналу», — зазначив Доротич.
Голова Союзу захисту підприємництва вважає, що за таких умов сподіватися на притік інвестицій в Україну марно, бо функціонувати бізнесу за таких умов надто дорого.
Ще у 2010 році Міжнародна фінансова корпорація дослідила, що прямі витрати українських підприємств на проходження перевірок перевищили 3,2 мільярда гривень. Осаволюк наголошує, що за три роки нічого не змінилося: органи контролю так і не розробили критерії ризику для суспільства від роботи підприємств та організацій, аби на цій основі здійснювати перевірки.
«Бізнесу потрібно, аби інспекцій було менше і їхні перевірки базувалися на реальних ризиках, щоб інспектор не перевіряв всі ларьки дорогою з офісу додому, а ходив лише туди, де можуть бути реальні ризики для суспільства», — каже Осаволюк.
У Міжнародній фінансовій корпорації відзначають, хоча в Україні чи не найбільше контролюючих органів у світі, користі від них мало, оскільки українці не відчувають себе захищеними від неякісних продуктів, товарів і послуг.
За підрахунками Федерації роботодавців України, нині в країні перевіряти діяльність бізнесу можуть 75 держорганів, 30 із них можуть зупиняти роботу підприємств.
До оптової крамниці Олени Сахно, яка торгує дитячим ортопедичним взуттям, щонайменше раз на тиждень приходять із перевірками: чи то пожежна служба, чи податківці, чи представники інспекції захисту прав споживачів, — і робота зупиняється.
Коментарі
Все про: вимірювання, Державна метрологічна інспекція, Міжнародна фінансова корпорація, Олена Сахно, реформи, Сергій Доротич, Сергій Осаволюк, тиск на бізнес, Федерація роботодавців України, фіскальний орган
Читайте по темі
- Апеляційна палата ВАКС заочно заарештувала ексголову правління VAB Банку Денису Мальцеву –
- ЗЕгниды обяжут украинцев отнести в банк всю наличку и заплатить 5% налога? –
- Зелені гниди анонсували зростання тарифу на електроенергію для населення –
- Зелені гниди готуються обкласти українців новими податками, повний список змін –
- Суркіси причетні до розкрадання коштів із Приватбанку – розслідування Kroll –
- Зелені гниди вводять новий «податок» на смартфони, планшети, телевізори та папір –
- Гладчук про ринок землі –
- Хто спонсорує акції протесту проти Кроноспану на Рівненщині. Розслідування –
- Екскерівників «Дельта Банку» підозрюють у розкраданні 4,4 млрд гривень –
- Ексголову правління VAB Банку Дениса Мальцева з банди шахрая Бахматюка оголосили у розшук. Фото –
- Рябошапка «взял за яйца» мошенника Бахматюка: генпрокурор вернул дело ВиЭйБи банка на 1,2 млрд грн в Антикоррупционное бюро –
- Зеленський підписав драконівські закони про кешбек та касові апарати –
- Переговори з МВФ заморожені через Коломойського і Приватбанк, — Рожкова – 76791
- У Зеленского хочуть взяти Нацбанк? Відкрито 3 справи проти його голови Смолія –
- Беня мститься. Главу правління і фіндиректора Приватбанку звинувачують у розтраті –