29.01.2022 03:13 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Чотири рефрежератори тимчасово неопізнаних захисників Вітчизни

 

27 вересня 2014 року у Дніпропетровську відбулось захоронення до «братської могили», за офіційними данними  — 36 тіл загиблих, та за данними волонтерів міста Дніпропетровськ їх було в рази більше. Найближчим часом збираються похоронити, ще близько 3-5 сотень тіл.

Загалом в областях наближених до зони АТО (Харківська, Дніпропетровська, Запоріжська та Херсонська) в моргах на сьогодні знаходиться за офіційними данними близько півтори тисячи тіл наших бійців,а за данними волонтерів близько 2200 тіл, із них 552 тіла неопізнаних (у Дніпропетровській області).

Під Ілловайськом, за словами Гелетея, загинуло 107 наших бойовиків,протее вже за годину Семенченко обмовився, що загиблих близько 1000,хоча згодом продовжили озвучувати лише у десять разів меншу к-ть 107тіл – тож тепер к-ть загиблих необхідно множити на 10?.

«Тимчасово неопізнаний захисник Вітчизни» — ось такий надпис ставлять над кожною могилою наших героїв, навіть на мить не задумуючись, що у кожного з них є родина, котра вже не спить десятки ночей все ще не втрачаючи надію знайти свою кровинку.

Виникає запитання: чому так? Чому просто взяли й захоронили?! Відповіді є дві, стосовно першої – варто утриматись з етичних причин (думаю вона і без того очевидна), стосовно другої – не зважаючи на страждання рідні загиблих, у чиновників є  неоюхідність негайно звільнити морги. Хоча публічно, звісно, мотивація зовсім інакша.

Чому  ж так негайно з`явилась потреба звільнити морги?! – все просто, — нарешті був визнаний факт «консервації» тіл у рефрежераторах, і відповідно терміново необхідно звільнити місце для тіл, перед «розконсервуванням».

Всі ми пам`ятаємо гірку правду устами, однієї із тисяч, постраждалих від болю втрати родин:

«Сім'ї, з якими доля зіграла такий злий жарт, об'єдналися і тепер воліють допомагати іншим. Недавно спливла вражаюча до неможливості інформація: На станції "Чапліно "Дніпропетровської області знаходяться 4 рефрижератори з сотнями тіл загиблих.

Частина тіл була доставлена з Розовки в місто Пологи Запорізької області, де ми були на упізнанні, але тіла нашого сина там не виявилося. Від міста Пологи на північ знаходиться станція «Чапліно» в Дніпропетровській області, повідомлялося, що там стоїть 4 рефрижератора з тілами загиблих солдат не тільки з-під Зеленопілля, але ще й з інших міст, де відбувалися бої ...»

Минуло шістнадцять днів… Диво, врешті було визнано цей факт офіційно, проте тіла досі «законсервовані».

Щоб добитись бодай якоїсь істини, ми вийшли на зв`язок із Дніпропетровськими волонтерами, котрі з метою безпеки побажали залишитись анонімами, і вияснили, що рефрижератори таки будуть розконсервовувати і навіть найближчим часом. Та знов ж таки, — не все так просто, сам процес розконсервації відбудеться в достатньо засекреченому форматі й виключно за присутності представників ОБСЄ.

Чому виключно за присутності представників ОБСЄ і звідки така засекреченість? – відповідь шокуюча, — як вияснилось у рефрижераторах не лише тіла наших загиблих захисників, а й тіла російських найманців, сепаратистів й навіть пересічних громадян.

Звідки тіла противника, сепаратистів та звичайних громадян? Що коїться? І чому всі мовчать?!

Цікаво знати, що перший день другого «перемир`я» о 20:00 бійці батальйону Айдар потрапили в засідку до російських військ, тоді було убито 40українських бійців і один російський. Тоді ж російські війська запропонували обмін, — 40 наших загиблих на 1 їхнього. Припустимо це пояснює звідки у рефрижераторах взялись тіла росіян, але звідкіля там тіла сепаратисти і пересічні громадяни залишається питанням.

На всі питання з боку журналістів військові відповіли досить грубо: «Після розконсервації тіла, що ще придатні до візуального опізнання вивезуть в морги, а ті від котрих лишень берци залишились – в «братську могилу!» проте будемо брати ДНК для ідентифікації.» — аж мурашки по тілу.

Що ж будемо боротись за справедливість та честь наших героїв, а поки залишається лишень чекати «розконсервації»…

 

 

Анна Кратко, sprotiv.org

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 9-10-2014 15:40 | Кількість переглядів 33906 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100