20.05.2024 13:18 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Зі зловживаннями державними коштами на держпідприємствах варто боротися

Останнім часом дуже багато говориться про доцільність введення під дію Закону про держзакупівлі держпідприємств, контрольний пакет акцій яких знаходиться в руках держави.

Запитання по суті риторичне, чи повинна держава та її громадяни знати як витрачаються їх кошти? І чи варто повернути, як то кажуть, все на свої місця?

Нагадаємо, 15 грудня 2006 року з метою посилення контролю над витрачанням коштів держпідприємствами Верховною Радою України були внесені зміни до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, відповідно до яких всі державні підприємства державна частка власності у яких 50 і більше процентів, зобов’язані проводити тендерні закупівлі.

На сьогодні вже достеменно відомо, що даний крок був правильним, адже тисячі держпідприємств щорічно абсолютно безконтрольно витрачають міліарди гривень державних коштів. Варто також зазначити, що багато таких підприємств є малоприбутковими при великій витратній частині, або ж, як не дивно, збитковими при багатомільйонних оборотах. Куди діваються державні кошти? На що саме і як вони витрачаються?

Відповіді на ці питання були озвучені 22 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України присвяченому питанню боротьби з корупцією заступником Генерального прокурора Тетяною Корняковою. Так, за її словами, мільйони державних коштів перераховуються за нібито поставлені товари або надані послуги, або ж на рахунки компаній, що з часом просто зникають.

При цьому, вражає цинізм цих правопорушень, їх, можна сказати, нахабство, їх широкомасштабність, тобто, люди ніколи не думали, що вони за це можуть бути покарані.

За фактами порушень бюджетного законодавства в цьому році органами прокуратури порушено 1200 кримінальних справ, з них 710 направлено до суду.

Наразі, пані Корнякова пообіцяла, що ця робота буде постійною, ці порушення будуть знаходитися в полі зору органів прокуратури, і всіх інших правоохоронних органів.

На фоні цих останніх гучних заяв представників контролюючих органів та організацій про виявлені зловживання поступово зникає впевненість або ж взагалі затихають голоси окремих керівників держпідприємств, які ще вчора кричали про неминучий колапс в системі державних закупівель, внаслідок набрання чинності останніх змін до Закону. Однак колапсу не настало, натомість виявлені численні зловживання з боку окремих керівників держпідприємств державними коштами.

Звісно багатьом керівникам державних підприємств, які роками звикли витрачати державні кошти на власний розсуд, це не може сподобатися. Саме тому останнім часом почастішали пропозиції щодо виведення держмонополій, окремих державних підприємств, які здійснюють певну діяльність, або ж державних підприємств в цілому з-під дії Закону.

По-суті, нагнітається істерія щодо наявності тих чи інших проблем у виробничій діяльності окремих підприємств, причиною яких є нібито останні зміни до законодавства про державні закупівлі. На сьогодні вже не виникає сумнівів, що такі заяви виключно спекулятивного характеру та мають на меті повернення сфери державних закупівель у тінь.

Тож виводити з-під дії Закону державні підприємства чи ні вирішувати народним депутатам.

Однак, як свідчать звіти контролерів корупція та зловживання державними коштами на держпідприємствах існують і з ними варто боротися.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 26-11-2006 14:05 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100