5.11.2024 14:45 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Олег Тягнибок: урядова програма Яценюка – план остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів

Чому народні депутати-свободівці за неї не голосували.

Державна влада має боронити інтереси українців усіх соціальних прошарків, а не виключно олігархів. Інакше навіщо українцям така держава? Це базовий принцип державної політики націоналізму. Саме тому народні депутати-свободівці не підтримали програму діяльності нового уряду Арсенія Яценюка.

Урядова програма, затверджена коаліцією, не залишає сумніву щодо того, чиї інтереси новий уряд захищатиме передусім. Це будуть інтереси панівної в Україні касти олігархів ‒ мізерної кількості людей, які в результаті постсовєтської грабіжницької приватизації здобули монопольний вплив на економічні активи, політичні рішення та засоби масової інформації в країні. Завдяки такій монополії олігархи роками отримують мільярдні надприбутки, тим часом Україна залишається однією з найбідніших країн Європи.

Революція Гідності поки не змогла подолати цю несправедливість. Ба більше, за результатами дострокових президентських і парламентських виборів олігархи зберегли і, в багатьох моментах, зміцнили свої позиції у владі. Відображення цього факту, власне, й бачимо у програмі «реформ» нового уряду та коаліції. Що нам пропонують.

1. Уряд планує досягнути зменшення бюджетного дефіциту насамперед за рахунок зубожіння більшості українців, а саме шляхом замороження рівня мінімальних зарплат і пенсій, скорочення бюджетних соціальних програм та субсидій, зменшення бюджетних видатків на освіту та охорону здоров'я. Наслідком, безумовно, буде різке погіршення рівня життя мільйонів громадян. Зменшення доходів родин автоматично призведе до зниження споживчого попиту, що негативно вплине на національну економіку. Коло замкнулося.

2. Уряд не пропонує жодних заходів, які покрили б державний дефіцит за рахунок оподаткування надприбутків олігархів. А для цього потрібно:

* Ліквідувати схеми виведення капіталу в офшорні зони, зокрема через ухвалення закону про скасування подвійного оподаткування з Кіпром.

* Запровадити дієвий контроль за трансфертним ціноутворенням (викривлення цін в розрахунках між пов'язаними підприємствами задля мінімізації податкового навантаження). До того ж, згідно з чинним законом, для підприємств металургійної та хімічної галузей встановлено перехідний період в адмініструванні контрольованих операцій аж до 2018 року, проти чого категорично виступала фракція «Свободи» в парламенті 7-го скликання.

* Підвищити рентні платежі за використання природних ресурсів в Україні (за видобуток нафти, газу, кольорових металів), які залишаються одними з найнижчих в Європі, що також є одним з джерел збагачення олігархів.

* Запровадити податки на розкіш (дорогу нерухомість, транспорт, коштовності).

* Запровадити прогресивну шкалу оподаткування прибутків підприємств за принципом: «малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки», як це давно є в країнах Європейського Союзу.

3. Залишаючи недоторканними надприбутки олігархів, уряд планує посилити податковий тиск на середній клас і найманих працівників через запровадження загального декларування доходів громадян та 30% оподаткування видатків не підтверджених легальними доходами. Без сумніву, такий інструмент призведе до зростання корупційного тиску на малий і середній бізнес та до фактичного знищення середнього класу в Україні.

4. В урядовій програмі відсутні дієві заходи для подолання високого рівня монополізації української економіки, що є однією з головних перешкод для залучення інвестицій, економічного зростання та покращення якості товарів і послуг. Пропозиції уряду обмежені декларативними змінами, замість того щоб ставити питання про ліквідацію приватних монополій та олігополій, частка яких перевищує 25% ринку.

5. Уряд збільшує збір на покриття воєнних видатків до 2% з усіх громадян незалежно від рівня доходів, замість того, щоб запровадити воєнний збір з надприбутків олігархів (проект закону N1116), як це вже півроку пропонує «Свобода». Це найбільш виправданий спосіб забезпечити належне фінансування Збройних Сил, які протистоять агресору.

6. Урядова програма передбачає масштабну приватизацію майже 1200 державних підприємств (близько 50% державного сектору), які, відповідно до чинного законодавства, не підлягають приватизації, оскільки мають стратегічне значення для національної безпеки. За роки Незалежності перелік стратегічних підприємств влада переглядала у бік зменшення 15 разів, однак приватизаційні процеси не призвели до обіцяного економічного розвитку України. В умовах війни, що спричинила глибоку економічну кризу, девальвацію гривні та зниження реальної вартості підприємств, єдиними, хто отримає вигоду від такої «гуртової» антинародної приватизації, можуть бути тільки олігархи та корумповані ними політики.

7. Урядова програма не передбачає запровадження дієвих інструментів для контролю громадян за діями влади, що дозволило б усунути вплив олігархів на ухвалення політичних рішень. Зокрема урядова програма взагалі не містить таких заходів:

* Надання громадянам права відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму.

* Надання місцевим громадам право відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та права висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові міліції шляхом референдуму.

* Запровадження обрання: місцевих суддів – громадою, суддів апеляційних судів – з'їздом суддів місцевих судів, суддів Верховного Суду – з'їздом суддів України.

8. Уряд свідомо не запропонував заходів, які могли б зменшили диктат олігархів у сфері засобів масової інформації. Хоча для цього всього лише потрібно:

* Зобов'язати усі ЗМІ інформувати громадян про всіх своїх власників, що сприятиме розумінню того, чиї інтереси обстоює кожне медіа.

* Забезпечити рівний доступ усім учасникам виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо.

* Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії. Адже якщо цього не зробити, вона стає інструментом масової маніпуляції вибором громадян, що довели зокрема останні вибори.

Незважаючи на перемогу першого етапу Революції Гідності – усунення злочинної диктатури Януковича, – олігархічна система влади залишається головною перешкодою на шляху побудови сильної та справедливої Української держави, яка дбатиме про інтереси всього українського народу.

Разом з російською агресією олігархічна контрреволюція на сьогодні ‒ це головний виклик для України.

Новий уряд Арсенія Яценюка і нова коаліція з 5-ти фракцій, які експлуатують гасла Майдану, мають пам'ятати, що Майдан був в тому числі – антиолігархічним протестом.

Програма уряду Яценюка в нинішньому вигляді – це програма остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів.

 

 

Олег Тягнибок

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 16-12-2014 13:08 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Комментарии запрещены.

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100