20.05.2024 00:06 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Про законопроект про ТСК і спецкомісію, що вивчатиме підстави для імпічменту Президента

У парламенті зареєстровано проект закону України “Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України”.

Авторами документу є народні депутати Адам МАРТИНЮК та Валентин МАТВЄЄВ (фракція Комуністичної партії України).

У проекті закону визначається правовий статус тимчасових слідчих комісій, спеціальної тимчасової слідчої комісії і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України, їх повноваження та організаційні основи діяльності.
Законопроектом, зокрема, передбачено, що Спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради України — колегіальний тимчасовий орган Верховної Ради, що утворюється у складі народних депутатів, спеціального прокурора і спеціальних слідчих, завданням якого є розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України поданні про ініціювання питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

У проекті зазначається, що слідча комісія не пізніше як через шість місяців з дня її утворення подає Верховній Раді України письмовий звіт про виконану роботу, а також підготовлені нею пропозиції щодо проектів актів Верховної Ради, висновки, пропозиції та інші матеріали, які поширюються серед народних депутатів.

В той же час Спеціальна тимчасова слідча комісія не пізніше як через два місяці з дня її утворення подає Верховній Раді України висновки і пропозиції щодо розслідування обставин, викладених у поданні про ініціювання питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту. Комісія не пізніше як через шість місяців з дня її утворення подає Верховній Раді письмовий звіт про виконану роботу, а також підготовлені нею відповідні проекти актів Верховної Ради та інші матеріали, які поширюються серед народних депутатів.

У законопроекті передбачено, що ця комісія утворюється Верховною Радою України, якщо за це проголосувала не менш як одна третина від конституційного складу ВР. В ньому вказані підстави для утворення Спеціальної тимчасової слідчої комісії.

Також законопроектом передбачено, що підставою для ініціювання питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту та утворення Спеціальної тимчасової слідчої комісії є подання, підписане більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, підписи яких не відкликаються. Термін діяльності Спеціальної тимчасової слідчої комісії з урахуванням календарного плану роботи Верховної Ради України не повинен перевищувати трьох місяців, якщо Верховною Радою не прийнято рішення про звинувачення Президента України. До складу комісії входять народні депутати з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій, спеціальний прокурор та три спеціальних слідчих. У разі обрання спеціальним прокурором чи спеціальним слідчим народного депутата враховується принцип пропорційного представництва депутатської фракції у спеціальній слідчій комісії.

Крім того, у законопроекті виписані повноваження Спеціальної тимчасової слідчої комісії. “З метою забезпечення всебічного, повного і об’єктивного розслідування” комісія має право, зокрема, заслуховувати Президента України та захисника (захисників) його прав.

Як повідомляв УНІАН, голова Верховної Ради України О.МОРОЗ повідомив, що 11 грудня 2006 року питання про закон про тимчасові слідчі комісії розглядалося на Погоджувальній раді лідерів фракцій парламенту. Він нагадав, що Президент України відмовився підписати даний закон, мотивуючи це тим, що у нього є ряд зауважень до даного нормативного акту. При цьому, за словами О.МОРОЗА, з невідомих причин не підписав цей закон і тодішній голова ВР Володимир ЛИТВИН.
О.МОРОЗ зауважив, що виходячи з діючих норм Конституції України він, як нинішній голова парламенту, також не може підписати закон про тимчасові слідчі комісії.

О.МОРОЗ повідомив, що запропонував Погоджувальній раді, аби хтось із суб’єктів законодавчої ініціативи вніс закон про тимчасові слідчі комісії для його повторного прийняття. Він зазначив, що якщо парламент схвалить цей документ, то він його обов’язково підпише.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 27-12-2006 20:07 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100