«Ховати» е-декларації прокурорів, яким і так не довіряють люди, не можна, – нардеп Віктор Чумак
Народний депутат Віктор Чумак переконаний, що закривати публічний доступ до декларацій співробітників прокуратури не можна, адже всі особисті дані в е-деклараціях все одно не публікуються. Крім цього, на його думку, рівень підтримки прокуратури у суспільстві і так низький, а такі дії лише погіршуватимуть авторитет відомства.
Про це народний обранець заявив на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
У структур прокуратури дуже низький рівень суспільної довіри: згідно з опитуваннями, понад 80% не довіряють прокуратурі. І в таких обставинах виведення (з публічного доступу) декларацій співробітників прокуратури вступає в пряме протиріччя з громадськими інтересами,
– сказав Чумак.
За словами нардепа, система е-декларування створювалася для запобігання незаконного збагачення і громадського контролю за конфліктом інтересів, а приховування від публіки інформації послаблює можливості такого контролю. Також Чумак нагадав, що в публічній частині е-декларацій вся особиста інформація все одно не відображається.
В свою чергу перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова зазначила, що в майнових реєстрах Мін'юсту можна знайти набагато більше даних держслужбовців, аніж в публічній частині реєстру е-декларацій, тому закриття декларацій не принесе бажаного ефекту. За її словами бажаючі можуть дізнатися адресу реєстрації нерухомості, яка з великою часткою ймовірності може бути адресою проживання чиновника.
Натомість головний військовий прокурор Анатолій Матіос переконує: необхідність закриття для публічного доступу е-декларацій військових прокурорів і співробітників низки інших держорганів пояснюється тим, що проти них на тимчасово окупованих територіях бойовики «відкрили справи».
Як би не хотіли нас звинуватити в тому, що ми тягнемо ситуацію в радянське минуле, це не так. Ми хочемо просто забезпечити нам можливість спокійно виконувати нашу роботу. Ми не проти декларування, але у нас зараз ведуться бойові дії, і це необхідно враховувати, – заявив він.
Коментарі
![Кількість переглядів Кількість переглядів](https://sprotiv.org/wp-content/themes/sprotiv/images/i_views.png)
Читайте по темі
-
Генпрокурорка Венедіктова набрехала у декларації, що живе у Харкові, не вказавши київське житло. Відео –
-
У генпрокуратурі Луценка представнику «Правого сектора» хочуть дати довічне –
-
Репресії по-новому. Генпрокуратура Луценко отримала доступ до телефонів «автомайданівців» у сфабрикованій справі про «побиття яйцями» –
-
Україна видала ФСБ бійця «Правого сектора» Тимура Тумгоєва –
-
$200000, — заступники генпрокурора Луценка таємно зустрічалися зі екс-регіоналом Ставицьким, — розслідування. Аудіозаписи розмов –
-
Прокуратура Луценка загубила російський слід у замаху на Осмаєва і Окуєву –
-
В ОБСЄ розкритикували «список зрадників» від генпрокуратури Луценка –
-
Луценковщина. Героя Майдана Бубенчика підозрюють у бажанні порушити «перемир'я» між Януковичем та Яценюком на Майдані –
127319
-
У генпрокуратурі #Луценко вважають розстріл «Беркутом» Майдану «охороною громадського порядку». 2 фото –
92565
-
Луценковщина. «Цей закон є нікчемним», — заявив прокурор Донський, що репресує майданівця Бубенчика –
79343
-
Луценковщина. Генпрокуратура затримала майданівця Бубенчика, який розповідав, як стріляв у беркутівців на Майдані –
80156
-
Луценковщина. Киевский прокурор Олег Билоус на экране телевизора играл в бутылочку на раздевание. Фото. Видео. 18+ –
-
Луценко заявив, що «жучок» Холодницькому підкинули з дозволу суду –
-
«Нова пошта» пересилає наркотики, — генпрокурор Луценко –
-
Під час обшуків у «Нової пошти» знайшли необліковану готівку, – Генпрокуратура –