27.11.2020 16:25 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Путіноїди ввели виїзні візи для іноземців. Подробиці

Іноземцям з посвідкою на проживання або правом на роботу в РФ тепер потрібен спеціальний документ для виїзду з країни, повідомляє sprotiv.org.

Російська влада ввела виїзні візи для іноземних громадян. Так, журналістка телеканалу «Дождь» Анна Монгайт розповіла в Facebook про те, як в московському аеропорту зіткнулася з вимогою представити виїзну візу для найнятої її сім'єю няні з Грузії.

За словами Монгайт, вона найняла грузинську няню перед відпусткою, так як жителі цієї країни тепер можуть подорожувати Європою без віз. Проте, вилетіти з «Домодєдово» жінка не змогла:

«Виявилося, тепер всі іноземці, які отримали в Росії посвідку на проживання або довгострокове право на роботу, для виїзду за її межі зобов'язані отримувати «виїзні візи», — написала вона.

В результаті няню не тільки, як пише Монгайт, не відпустили з сім'єю роботодавців в Іспанію, а й зобов'язали заплатити штраф в 2000 рублів «за те, що вона прийшла без виїзної візи на паспортний контроль».

«Тобто всі ці шенгенські безвізові грузини, українці і молдавани, які легально працюють в Росії, повинні будуть отримувати дозвіл, наприклад, щоб з'їздити додому», — продовжує телеведуча.

Інформацію про те, що іноземцям з посвідкою на проживання в РФ тепер потрібен подібний спеціальний документ, підтвердив також російський правозахисник Бахром Ісмаїлов на своїй сторінці у Facebook. Ісмаїлов посилається на федеральний закон «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію» від 7 червня 2017 року.

Юрист також пояснив, що норми про виїзні візи вступили в силу 7 червня 2017 року і поширюються на громадян країн, з якими у Росії не укладені спеціальні угоди.

За його словами, при відсутності інформації в ЗМІ вже «почалися масові зняття з авіарейсів і поїздів. Питання стосується громадян Грузії, Туркменістану, країн Європейської економічної спільноти і США, в тому числі осіб без громадянства».

«Попрацювала нинішня Дума: по-тихому прийняла закон в кінці травня, і тепер прикордонники нарешті зайняті справжньою справою: не дають громадянам інших країн виїхати з Росії. Спочатку я не повірив — ну не може ж такого бути, XXI століття, навколо руйнуються кордони — але ні. Перевірив — ось він, закон», — підтвердив інформацію російський політик Дмитро Гудков.

За його словами, закон поширюється практично на всі країни — крім тих, у яких з Росією повноцінний безвізовий режим, тобто це не стосується правила «30 днів без візи».

«Сам факт невипуску людини за кордон, звичайно, суперечить усім міжнародним нормам і навіть міграційного законодавства Російської Федерації. У іноземного громадянина повинен бути безперешкодний виїзд за кордон, якщо не встановлені інші підстави для того, щоб цей виїзд був заборонений », — заявив The Insider голова правління російського інформаційно-правового центру« Міграція і закон» Дмитро Михайлов.

На його думку, відсутність виїзної візи — це незаконна підстава для невипуску іноземного громадянина за територію РФ.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 17-06-2017 19:31 | Кількість переглядів 60471 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , ,

Читайте по темі

Комментарии запрещены.

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100