Рада Європи закликає Україну продовжити розслідування убивства журналіста #Гонгадзе
Рада Європи закликає Генеральну прокуратуру України продовжити розслідування обставин зникнення та убивства журналіста Георгія Гонгадзе, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
Про це йдеться в оприлюдненому рішенні виконавчого органу РЄ — Комітету міністрів щодо оцінки виконання урядами країн РЄ вердиктів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
«Представники у складі Комітету міністрів укотре закликають Генеральну прокуратуру продовжити розслідування, яке було розпочато у вересні 2000 року, щодо обставин здійснення, виконання та зникнення Георгія Гонгадзе», — заявила Рада Європи.
При цьому наголошується, що до розслідування провадження мають бути залучені колишні українські високопосадовці.
У документі також відзначається, що розслідування справи Гонгадзе має бути завершено якнайскоріше відповідно до стандартів конвенції Ради Європи.
Георгій Гонгазде зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено обезголовлене тіло, в якому друзі і родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердило, що це справді тіло Гонгадзе.
У лютому 2001 року Генпрокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею «Навмисне вбивство».
15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС — Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.
Обвинувачений у вбивстві Гонгадзе колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач перебував у розшуку з 2005 року. Після його затримання Печерський райсуд Києва у 2013 році засудив Пукача до довічного позбавлення волі. Апеляційний суд Києва залишив вирок без змін.
Проте у квітні 2014 року Генпрокуратура розпочала перегляд справи про вбивство Георгія Гонгадзе і перевірку причетності до нього тодішнього президента Леоніда Кучми.
У лютому 2015 року Генпрокуратура поновила досудове розслідування кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень особами, які займали особливо відповідальне становище, що спричинило особливо тяжкі наслідки.
Коментарі
Все про: Валерія Костенка, Георгія Гонгадзе, Леоніда Кучми, Миколу Протасова, Олександра Поповича, Олексій Пукач, Рада Європи, убивства журналіста
Читайте по темі
- Верховний суд остаточно затвердив вбивці журналіста Гонгадзе довічне ув'язнення – 38820
- 20 років тому, 16 вересня, викрали журналіста Георгія Гонгадзе. «Українська правда» відновила події останніх місяців, днів і годин його життя – 38270
- 16 вересня – День пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе –
- Синки Кучми –
- 16 вересня о 18:30 на Майдані – вшанування пам’яті Гонгадзе –
- Вбивці журналіста #Гонгадзе скосили тюремний срок за ''законом Савченко'' –
- #Луценко и #Кучма обменялись рукопожатием в день исчезновения #Гонгадзе. Фото –
- Колегія суддів видалила із протоколів заяву Пукача про Кучму та Литвина –
- Справа #Гонгадзе: «Якби суд по Пукачу відкрили, то всьому світові стало б ясно, що #Кучма — вбивця», — Подольський. Інтерв’ю –
- «Пукача – на тот свет», — потерпевший по делу #Гонгадзе рассказал о планах Кучмы –
- Дело #Гонгадзе: исчезло громкое заявление Пукача о заказчиках убийства Кучме и Литвине –
- Георгий #Гонгадзе. Первый в Небесной сотне –
- Героя України Георгія Гонгадзе поховали у Києві на території церкви Миколи Набережного –
- 22 березня у Києві поховають вбитого 15 років тому журналіста Гонгадзе. Подробиці –