17.05.2024 13:22 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

У відставку Головного Цензора українського Інтернету Червоненка !

26 травня 2005 року о 14.00 біля Міністерства транспорту та зв’язку (Повітрофлотський проспект) відбудеться мітинг з вимогами скасувати незаконний наказ міністра Червоненка «Про затвердження порядку проведення державної реєстрації електронних інформаційних ресурсів», який вступає у силу 29 травня цього року.

За словами голови ВМО «Молодь – надія України» Вадима Гладчука, організаторами мітингу є ВМО «Молодь – надія України» та Громадський спротив України ( www.sprotiv.kiev.ua ), які вимагатимуть відставки Головного Цензора українського Інтернету, що у своєму наказі перебирає на себе функції судової влади та фактично впроваджує цензуру у Світовій павутині.

18 травня 2006 року всупереч своїй безглуздості наказ Червоненко «Про затвердження порядку проведення державної реєстрації електронних інформаційних ресурсів» пройшов реєстрацію у міністерстві юстиції проFFесора Зварича.
Порядком від Червоненка фактично встановлюється цензура: для того, щоб зареєструвати «електронний інформаційний ресурс», «адміністратор», «Комісія по прийняттю рішень про державну реєстрацію електронних інформаційних ресурсів» та Державний департамент з питань зв’язку та інформатизації повинні пересвідчитись, що вказаний ресурс не містить певної інформації (перелік з 9 пунктів).
Крім того, вони повинні постійно перевіряти, чи не з’явилась ця інформація на зареєстрованому ресурсі, а у разі її появи відмінити реєстрацію.
Згідно з документом, «е-ресурс не повинен містити:
— закликів до захоплення державної влади, насильницької зміни конституційного ладу, порушення територіальної цілісності і недоторканності України;
— інформації, що містить пропаганду тероризму, війни, геноциду або культу насильства і жорстокості;
— інформації, що дискримінує особу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного чи соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
— інформації, що може зашкодити честі, гідності або діловій репутації окремих осіб;
— інформації, яка містить ненормативну лексику;
— інформації порнографічного характеру».
Перші чотири підстави можуть бути встановлені виключно судом, причому перші три тільки вироком суду по кримінальній справі.
Що ж стосується «ненормативної лексики», то законодавство взагалі не знає такого терміну – як і того, хто це може визначити.
По-друге, є невизначеність у порядку, а що таке «електронний інформаційний ресурс».
А наявність пункту 1.2., яким встановлено, що цей порядок поширюється на всі ресурси незалежно від форми власності, викликає тільки одну асоціацію – під драконівський контроль хочуть «загнати» весь Інтернет.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 24-05-2005 7:35 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100