22.05.2024 21:37 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Росія облаштувала катівні на окупованих українських територіях

 

На захоплених територіях України росіяни створили мережу зі щонайменше 20 катівень, які є частиною продуманої російської стратегії зі знищення української ідентичності, стверджують українські та міжнародні юристи. Такі катівні, зокрема, функціонували у Херсоні.

Про російські катівні видання CNN поспілкувалося з керівником «Мобільної групи правосуддя» Вейном Джордашем. Ця група є колективом міжнародних слідчих, які надають підтримку українському Офісу генерального прокурора.

«Ці місця несвободи пов'язані між собою, вони поводяться дуже схоже, якщо не ідентично», – розповів він.

Повідомляється, що розслідування юристів виявило, що російські сили у кількох окупованих районах діяли за дуже конкретним планом, з чіткими закономірностями, які вказують на загальний план окупації України Москвою. За словами Джордаша, окупанти передбачають три етапи знищення українського опору.

«Перший етап, по суті, полягає в тому, щоб затримати і, в багатьох випадках, вбити категорію людей, яких називають „лідерами“, тобто тих, хто міг би фізично чинити опір окупації, а також тих, хто міг би чинити опір засобами культури», – сказав Джордаш.

Другий етап, відзначив він, – це своєрідний процес фільтрації, коли населення, яке залишається за межами катівень, підлягає постійному моніторингу та фільтрації, щоби усі, кого підозрюють у зв'язках з «лідерами» або в організації будь-якого опору, також були ідентифіковані і депортовані до Росії або утримувалися в катівнях і піддавалися тортурам.

За словами Джордаша, ці методи застосовувалися не лише в Херсоні, але й в інших районах, окупованих російськими військами, таких як Буча і Бородянка на Київщині. Однак, додав він, тривала окупація Херсона дозволила російським військам зайти ще далі.

«Третій етап – це знищення ідентичності. Це може включати вилучення української навчальної програми зі шкіл та конфіскацію предметів, які вважаються проукраїнськими, таких як прапори або футболки з національними кольорами. По суті, населення ізольоване, щоб знищити всі сліди української ідентичності», – пояснив він.

CNN пише, що українські та міжнародні слідчі також заявили, що виявили фінансові зв'язки між катівнями та російською державою.

«Ці центри тортур мають фінансові зв'язки з російською державою. Фінансові документи показують, що цивільна адміністрація фінансується з Росії, а цивільна адміністрація фінансує катівні. Тож ми маємо дуже чіткі схеми і дуже чіткі зв'язки», – сказав Джордаш, посилаючись на документи, виявлені слідчими.

Джордаш пояснив, що це лише попередні результати розслідування, а більше доказів російських воєнних злочинів все ще виявляються і обробляються.

«Для мене Херсон цікавий тим, що ви дійсно бачите мікросвіт загального злочинного плану, що сталося б з Україною, якби Росії вдалося досягти успіху в окупації величезних територій України», – наголосив Джордаш.

На його думку, більш масштабна російська окупація призвела б до безпрецедентної кількості затримань, катувань і вбивств.

CNN звернулася до російського уряду з проханням прокоментувати звинувачення, висунуті українськими та міжнародними слідчими, але поки що не отримала відповіді.

Нагадаємо: Сполучені Штати Америки отримали розвідувальні дані про те, що Росія у випадку вторгнення в Україну може атакувати відомих політичних опонентів, антикорупційних активістів, білоруських і російських дисидентів, які живуть у вигнанні.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 3-03-2023 17:33 | Кількість переглядів 71089 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100