24.12.2024 19:16 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Під парканом ЦВК вимагали чесних виборів

5 листопада 2004 року під подвійним парканом ЦВК відбувся «відкритий урок з математики». Організатори — Всеукраїнське молодіжне об’єднання «Молодь — надія України», УРП «Собор» та ВО «Народна опозиція» вимагали від ЦВК «чесного підрахунку голосів». Громадяни принесли математичну абетку з магнітними цифрами, пластикові стакани та кульки. Викладаючи та малюючи цифри, у перехожих та журналістів мітингувальники запитували таблицю множення. Потім, організувавши з пластикових стаканів та кульки «гру у наперстки», учасники акції у гучномовець заявили про перетворення виборів Президента України у «виборчий лохотрон», звинувативши у цьому передусім російських політтехнологів, завдяки яким «всі останні вибори президента у Росії завжди перетворювалися у вибори Путина».
Як заявив один організаторів зібрання Вадим Гладчук, Молодіжна ЦВК, яку він очолює, протягом останніх днів знайшла на офіційному сайті ЦВК — www.cvk.gov.ua чотири помилки, що на його думку, свідчать про недостовірність та фальсифікацію офіційних даних з сайту центрвиборкому. Це передусім, інформація з сайту ЦВК станом на 2 листопада 2004 року про те, що у кількох регіонах проголосувало більше людей аніж було видано бюлетенів. Загалом по Україні, “зайвими”, згідно даних на сайті ЦВК, виявилося більше ста тисяч бюлетенів.
Сумніви викликають у Гладчука і цифри з сторінки ЦВК «Результати голосування по Україні», за якими сума відсотків «За» та «проти всіх» на сайті дорівнює 96,94 відсоткам. Натомість згідно математичних законів вона має бути 100%. «Куди ж діли у ЦВК результати волевиявлення ще 3,06% громадян?» — цікавиться аналітики ВМО “Молодь — надія України”.
Учасники мітингу «під подвійним парканом ЦВК» також заявили про незаконність постанови ЦВК, яка обмежує право народних депутатів бути присутніми на засіданнях вищого виборчого органу. «Постанова, що суперечить Закону «Про статус народного депутата України», має бути оскаржена у Верховному Суді та скасована» — вважають пікетувальники з УРП «Собор» та ВМО «Молодь — надія України».
Першопричиною, м’яко кажучи непорозумінь та питань до роботи ЦВК, що виникають у суб’єктів виборчого процесу, є передусім визначений законом «Про ЦВК» порядок формування цієї виборчої установи, що унеможливлює її незаангажованість та об’єктивність, перетворює її у провладу проурядову структуру.
«Лише змінивши склад ЦВК можна добитися чесних виборів та прозорого підрахунку голосів» — вважає Вадим Гладчук.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 5-11-2004 17:16 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100