5.11.2024 07:50 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Будівельний нарив України

Днями президент УЄФА Мішель Платіні запевнив: “Стадіон — з його обмеженою місткістю і простором для руху — не зможе приймати матчі Євро-2012”. Далі в офіційному листі йдеться: “Очевидно, нинішня інфраструктура і нові будівельні роботи навколо “Олімпійського” вже в найближчому майбутньому призведуть до подальшого скорочення кількості доступних місць на трибунах... Часткове блокування виходів зі стадіону та евакуаційних запасних шляхів, а також обмежена зона для руху людей навколо арени значно підвищують загрозу безпеці вболівальників. Отже, висновок однозначний: стадіон — з його обмеженою місткістю і простором для руху — точно не зможе приймати матчі Євро-2012”. Нагадаємо, мова йде про центральну арену континентального футбольного форуму у 2012 році.

Залишається лише з’ясувати, хто ж так вперто підкладає свиню наймасштабнішому футбольному дійству в українській історії?

“Олімпійські” будівельники Тимошенко?

Останнім часом Тимошенко приділяє велику увагу будівництву, зосередившись на його “найжирнішій” ділянці: Києві й Київській області. Юлія Володимирівна залучила до своєї команди більше десяти підприємців, які працюють на цьому ринку, й веде їх до Верховної Ради1.

При цьому в списку БЮТ не лише звичайні “будівельні мільйонери” (за висловом “Української Правди" 2, а й ділки, які потрапили в скрутне становище на межі бізнесу й політики. Серед них і Вадим Трофименко (номер 157), який разом із братом Володимиром володіє відомою фірмою “НЕСТ” (“НЕрухомість СТолиці”).3 “НЕСТ” успішно реалізує низку проектів житлових комплексів: “Времена года”, “Изумрудный”, “Покровский посад” та ін. Це “елітні” висотні квартали з повною інфраструктурою, вкопані посеред зелених, заборонених для забудови зон центру міста: в Солом’янському парку та на схилах над Подолом (біля Покровського монастиря).

Проте найважливіший проект “НЕСТ”, – торгово-розважальний центр на площі перед стадіоном “Олімпійський”, – ось уже другий рік “буксує”. Адже ця споруда, як встановлено різними держустановами, не лише загрожує сусіднім будинкам та станції метро, а й сильно ускладнює евакуацію вболівальників з трибун.4 Через це, наприклад, нещодавній матч між збірними України й Італії проходив із незаповненим верхнім ярусом. А УЄФА взагалі вважає, що фінал Євро-2012 не зможе відбутися на “Олімпійському” (а отже і в Києві?), якщо недобудований ТРЦ на площі не знесуть. “Підставна” фірма Трофименків “Юджин” “козиряє” дозвільною документацією, судовими рішеннями, і погрожує продовжити будівництво попри заборони. Проте для “підстраховки” братам, вочевидь, знадобилася підтримка принципових опозиційних політиків з Блоку Тимошенко.

Інший приклад: Олег Маліч, один з керівників АТ “Київська пересувна механізована колона-2” і номер 120 у списку БЮТ. Справа ПМК-2 “випливла” внаслідок “козинської революції”, ініційованої після особистого втручання Президента. Кілька років тому Маліч організував товариство забудовників “Сосновий бір”, яке отримало землю в селі Козин під Києвом, на мальовничому березі Дніпра (де забудова взагалі заборонена). Серед членів товариства, за даними ЗМІ, були й студенти з київських гуртожитків, які, за документами, всерйоз розраховували жити… в елітних таунхаусах передміської курортної зони (ціною 3-4 тис. дол. за квадратний метр) 5. “Сосновий бір” побудував у лісі містечко на 84 гектарах з причалами та інфраструктурою.

Проте селяни, вкрай обурені нищенням навколишньої природи, після Помаранчевої революції влаштували “переворот” у сільраді Козина, проливши світло на практику незаконного виділення величезних ділянок. Відтоді проти О. Маліча та інших організаторів “Бору” було порушено кілька кримінальних справ. Їм закидали й незаконне отримання землі в охоронній береговій зоні, й махінації з членством у “Сосновому борі” (внаслідок якого ділянки відкрито перепродуються), і перепродаж величезної ділянки одіозному “дону” Андрію Клюєву6. Втім, із доведенням цих звинувачень можуть виникнути певні проблеми – після нещодавнього таємничого викрадення всього землевпорядного архіву Обухівського району (!).

Так чи інакше, за “кришею” від звинувачень О. Маліч міг, вочевидь, звернутися лише до БЮТ – провідної опозиційної сили. Таких прикладів у “будівельній” частині списку БЮТ іще декілька.7 Причому не можна сказати, що Блок Тимошенко лише забезпечує будівельних підприємців “недоторканістю”. Тим більше, що усі БЮТівці від неї відмовляться? (так запевняє Юлія Володимирівна…), а частина бізнесовців узагалі включена до “непрохідної” частини списку. Вочевидь, для цих “будівничих” важливі насамперед довіра й розуміння БЮТівців та їхньої лідерки, моральне відчуття того, що їх не “здадуть”.

Землю – з правої “кишені” в ліву

Інший напрямок “роботи” Юлії Тимошенко в будівельному секторі – це розподіл земель в київському регіоні.

Тут певних успіхів досягнуто ще під час місцевих виборів 2006 р. Тоді Блок отримав 66 мандатів у Київській облраді, сформував там більшість із соціалістами (а також фракції в кількох районних та селищних радах), провів на посаду голови облради Володимира Майбоженка.

Після того, як домоглися відставки губернатора Жовтяка, БЮТ зайнявся земельним питанням впритул. Відтоді забудовних скандалів під Києвом, щоправда, лише побільшало, а незаконне відчуження землі в області явно не припинилося. Це, вочевидь, не обійшлося без участі Андрія Озерчука, заступника начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель в Києві та Київській області, та Ігоря Савченка, гендиректора землевпорядного підприємства “Інститут земельних відносин Київської області”.

Усі ці четверо “принципових” посадовців нині балотуються у списку БЮТ до Верховної Ради, мабуть аби довершити почате, не допустити перегляду вигідних комусь земельних рішень. Така компетентна й “відповідальна” парламентська команда, очевидно, дозволить Блоку Юлії Тимошенко остаточно розв’язати складні земельно-будівельні конфлікти, які виникли на Київщині, на користь своїх соратників. Йдеться, зокрема, про забудову берегів Дніпра в Кончі-Заспі та Обухівському районі, а також у Вишгороді – в охоронній зоні дамби Київської ГЕС.

На обухівських дамбах також простежуються сліди депутатів від БЮТ. Було б непогано, якби Юлія Володимирівна виявила безкомпромісну жорсткість щодо своїх соратників. Причому варто відреагувати пошвидше, ніж на дії інших БЮТівців Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Це ж саме їх люди, проведені за списком БЮТ у Київраду, зараз голосують за “пачки” проектів Черновецького щодо розпродажу земель Києва (де вже давно немає вільного місця для будівництва). Не за “просто так”, звісно, голосують – в обмін на право “Київінвестгрупи” Іванова управляти акціями “Київенерго”, “Київводоканалу” та інших стратегічних підприємств столиці.

Будівельники платять опозиціонерам будиночками?

Юлія Тимошенко, здається, вирішує земельно-забудовні питання “комплексно”: протегує не лише будівельникам та корумпованим роздавачам землі, а й, так би мовити, “споживачам” незаконно збудованої нерухомості. В списку БЮТ ця група давно представлена кількома великими підприємцями, які мешкають у мальовничих київських передмістях (колишніх курортах та охоронних зонах).

Так, Костянтин Жеваго (власник транснаціональної ФПГ “Фінанси та кредит”) 2005-го року звинувачувався Є. Жовтяком у засипанні русла річки Козинка8, а банкірів Сергія та Олександра Буряка (також депутатів від Блоку) згадують у контексті незаконної побудови для себе острова в Кончі-Заспі, за участі вже згаданого Олега Маліча.9

До речі, брати Буряки, а також підприємці-БЮТівці Богдан Губський та Олександр Абдуллін, втрапили останнім часом уже в другий скандал із нищенням навколокиївських лісів. На початку 2005-го Київрада скасувала незаконне рішення про розпаювання заповідника “Пуща-Водиця”, де всі вони отримали ділянки під “садівництво-городництво”10. Тепер з’ясувалося, що ці “безпритульні” таки побудували собі хатинки в Кончі.Та й сама Юлія Володимирівна не лишилася осторонь споживання природи Конча-Заспи. Як повідомляє “Українська Правда”, Тимошенко нещодавно в’їхала до чарівної вілли, розташованої тут на дамбі в котеджному містечку “Срібна затока”. Наголошується на особливому ставленні до природи: в парку на подвір'ї збереглися вісім дубів, які зростали в тутешньому лісі до побудови містечка.11 Сподіваюся, ЮВТ не забуває, що ці дубки колись були доступним для всіх лісом, і щоденно пускає доторкнутися до священних дерев пару-трійку пересічних виборців.“

Відповідально” вирішено й проблему заборони на будівництво в береговій зоні: до садиб Тимошенко та її сусідів прорито судноплавний канал (!) через одну із заток Дніпра. Невідомо, чи позитивно впливає цей канал на гідробіологію річки. Але, можливо, місцевим селянам дозволять ловити рибку й купати дітей на протилежному березі канальчика … адже правий берег самого Дніпра на десятки кілометрів уже загороджений, і простому “електоратові” туди зась...

Джерела:

1. Список Блоку Юлії Тимошенко // “Українська Правда”. — 16.08.2007
2. Чивокуня, В. Список блоку Тимошенко: нові люди Губського, Жеваго, Коломойського // “Українська Правда”, 23.08.2007.
3. Литовцы вышли из доли в комплексе под НСК Олимпийский // Корреспондент.net, 3 Июля 2007
4. Шуфрич остановил строительство перед НСК „Олимпийский”// proUA. – 7 июня 2007 г.
www.s-bir.com.ua.
5. Коваленко, В. Хто замовив «Сосновий Бір»? // “Дзеркало тижня”, № 8 (536) 5 — 11 березня 2005; Чивокуня, В."Темні конячки" в списках «Нашої України», блоку Тимошенко і Партії регіонів // “Українська Правда”, 04.09.2007.
6. Чивокуня, В. Список блоку Тимошенко: нові люди Губського, Жеваго, Коломойського // “Українська Правда”, 23.08.2007; Колесник, В. Квартиры для Тимошенко с угрозами от СБУ // Украина Криминальная, 2006-05-24.
7. Каплюк Г. Молчание ягнят, или Один день с губернатором Киевщины // «Главред». — 31.10.05.
8. Чивокуня, В."Темні конячки" в списках «Нашої України», блоку Тимошенко і Партії регіонів // “Українська Правда”, 04.09.2007.
9. Знатные огородники Пущи-Водицы // Деловая столица. – №43. — 2004-10-25.
10. Чивокуня, В. З життя помаранчевої еліти: маєток Юлії Тимошенко // “Українська Правда”, 27.06.2007.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 24-09-2007 14:58 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100