Діти залишаться без обідів
У міському бюджеті на безоплатне харчування вихованців дитсадків, учнів початкових класів, школярів з малозабезпечених сімей передбачено майже 7,4 мільйона гривень. Але незважаючи на це, вже найближчим часом дітей безоплатно харчувати не зможуть.
Причина цього — недосконалість законодавства.
Традиційно постачальників харчів у дитсадки та організаторів харчування у школах визначають через проведення тендерів. Цього року брати у них участь, як повідомив на сесії міськради начальник міського управління освіти Віталій Новак, не зголосився жоден підприємець. Адже з 1 вересня торік для всіх учасників тендерів введена обов’язкова реєстрація в тематичному каталозі Тендерної палати України. За це кожен з них має заплатити близько 13 тисяч гривень. Окрім цього, учасники тендерів змушені платити за оформлення документації, що збільшує їхні витрати до 15 тисяч. Відповідно, стверджує начальник міського управління освіти Віталій Новак, підприємцям стало невигідно здійснювати харчування:
— З харчуванням у дитсадках — легше. Адже там тендери проводяться за окремими лотами. Тобто один продукт харчування, наприклад м’ясо, закуповують для усіх дитсадків міста. Тож підприємці-постачальники продукції отримують з бюджету значно більші суми, ніж ті, які організовують харчування у школах. Якби у нас здійснювала харчування в усіх навчальних закладах єдина організація, як у Луцьку, їй було б вигідно брати участь у тендері. А в нас у кожній школі організовує харчування окремий підприємець. І лише подекуди він охоплює дві-три школи. Причому його основний прибуток — бюджетні кошти. За власний кошт харчується невелика кількість школярів, тож на цьому особливо не заробиш. Інакше кажучи, тендери витісняють з ринку малих підприємців. А без тендерів ми не можемо витратити бюджетні кошти на харчування школярів.
Міські депутати підтримали ініціативу Віталія Новака — направити звернення до Верховної Ради та Кабміну з проханням пришвидшити прийняття змін до Закону «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти», а до цього вирішити проблему освоєння коштів установами місцевого самоврядування.
До речі, проблема тендерів торкнулася не лише освіти, а усіх інших галузей міста. Адже закупівля усіх товарів, робіт чи послуг на суму понад 50 тисяч гривень з початку літа торік здійснюється виключно через тендер (раніше на понад 300 тисяч гривень). Окрім того, що для того, щоб стати його учасником, потрібно викласти немалу суму, проводиться тендер аж протягом трьох місяців. Торік з цієї причини, за словами начальника міського управління житлово-комунального господарства Юрія Собчука, приміром, у місті виникла затримка з ремонтом ліфтів. А нині на межі зриву й робота станції невідкладної медичної допомоги. Адже, як повідомив секретар міськради Юрій Торгун, бажаючих брати участь у тендері на закупівлю пального для автомобілів швидкої допомоги нема.
Мирослава Шершень, «Рівне вечірнє»
Коментарі
Читайте по темі
- Розробник одіозної бази Фонду держмайна розіграв 19 мільйонів Мінюсту на новий реєстр – 167170
- Укрзализныця наняла пиарщика Русанова для ведения страницы в Facebook за 117 тыс. грн в месяц – 167150
- Юрій Курбаль з «Київпастрансу» роздав родичам тендерів на 70 мільйонів. Відео – 167148
- «Укрзалізниця» замовила палива на 652 мільйони у клона «Трейд коммодіті» – 167153
- По 85 грн за кілограм, — «Київводоканал» закупив солі на мільйон – 167148
- Казнокрадство. Держшахта «Росія» купила м’яса по 4 тисячі гривень за кілограм та воду по 588 гривень за літр. Подробиці – 167135
- #Казнокрадство. Мерія Ірпеня купила ялинку за ціною в 4 рази дорожче київської. Фото – 167128
- У корупціонера Кличка замовили 15 «швидких» за завищеними цінами. Подробиці – 167134
- Артемсоль купила бумаги на 67 миллионов у экс-депутата Госдумы РФ Владимира Крупчака – 167131
- Нацгвардія готується до розгону масових акцій: замовила терміновий ремонт водометів за 10 мільйонів – 167130
- Під парасолькою Райніна, або як відкрито пиляють кошти на Харківщині. Розслідування – 167472
- Гроші не пахнуть: фірма екс-депутата Петра Перейми за майже 1 млн. грн збудує громадський туалет у Хмельницькому – 167126
- Казнокрадство по-новому. Добудовувати «Охматдит» буде компанія зі статутним капіталом 375 гривень – 167122
- НАБУ зацікавилося тендером залізниці на чверть мільярда. Подробиці – 167123
- Красти так мільярд! Укртрансгаз хоче на 13 мільярдів купити газ удвічі дорожче від ціни газу, який Нафтогаз зараз імпортує з Європи – 167130