23.12.2024 16:50 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Правових підстав для проведення референдуму щодо вступу до НАТО немає

Правових підстав для проведення референдуму щодо вступу до НАТО та ЄЕП в Україні — немає — вважають у Секретаріаті Президента. Однак з цього приводу чиновники ще проконсультуються з Конституційний Судом.
Референдум щодо НАТО та ЄЕП — під великим питанням. Кропітка робота зі збирання підписів може виявитися марною працею. Президент не має наміру призначати плебісцит — через відсутність правових підстав. Вердикт юридичної служби секретаріату Президента — питання щодо підтримки вступу до НАТО та ЄЕП не можуть бути предметом референдуму. А можуть бути лише підставою провести дорадче опитування — свого роду консультації із народом. Яке можна взяти до уваги, а можна і не взяти.

Ігор Пукшин, заступник голови Секретаріату Президента: «У Президента відсутні правові підстави для того щоб оголосити всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Ми виходимо з того, що ці питання які винесені, вони не можуть бути предметом референдуму. Блжичим часом Президентом я надіюсь буде подано звернення до Конституційного Суду, зважаючи на те, що Конституція в загальному характеру правовідносини щодо призначення і проведення референдуму. Закон про референдум прийнятий ще в 91 році і багато норм не відповідають Конституції тому ми будемо звертатися до Конституційного Суду.»

Представники Партії регіонів, які продовжили справу Блоку «Не так» і таки домоглися від ЦВК ухвалити рішення про підсумки збору підписів, заявляють — рішення Центрвиборчкому треба виконувати, навіть якщо воно не подобається певним політичним силам.

Євген Кушнарьов, народний депутат, Партія регіонів: «Рішення ЦВК прийняте і воно повинно виконуватися, воно не може обговорюватися. Інша річ, що ціна цього референдуму я маю на увазі політичну ціну, настільки висока, що суспільство повинно бути готовим до прийняття виваженного рішення.»

Референдум країні не потрібен — враховуючи факт, що в зовнішньополітичній доктрині чітко записаний курс на вступ до НАТО. Про це заявляють представники опозиції. З іншого боку, недостатня поінформованість українського суспільства гарантує провал референдуму. За прогнозами Міноборони — в разі активної інформаційної кампанії, Україна могла б піти польським шляхом, де за півроку підтримка НАТО з 30 відсотків збільшилася до 60.

Андрій Шкіль, народний депутат, БЮТ: «Кінцевою метою нашої оборонної діяльності є вступ до НАТО — і крапка. Треба спочатку виконати закон а тоді можна буде проводити референдум.»

Микола Оніщук, народний депутат, «Наша Україна»: «Вступ до Північно-Атлантичного Альянсу не є сьогодні не політичним, не суспільним пріоритетом для держави.»

Небажання проводити референдум деякі представники правлячої колаліції розцінюють як намагання опозиції провести власний плебісцит: щодо скасування політичної реформи.

Наталка Тугузова, Олег Комер, 5 канал

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 13-01-2007 22:04 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100