Генпрокуратура не довела мільйонних збитків від дерибану майна міністром Єжелем
Кримінальна справа проти нинішнього міністра оборони, а тоді головнокомандуючого Військово-морськими силами Збройних сил України Михайла Єжеля була закрита в 2004 році.
Про це йдеться у відповіді начальника головного управління військових прокуратур Юрія Війтєва на інформаційний запит «Української правди».
«Єжелю М.Б. у ході досудового слідства обвинувачення не пред'являлось», — наголошується документі
«27.10. 2004 військовою прокуратурою Військово-Морських сил зазначену кримінальну справу закрито за відсутністю у діях службових осіб ВСМ збройних сил складу злочину», — зазначається у документі.
Також у відповіді наголошується, що законність постанови про закриття кримінальної справи перевірено головним управлінням військових прокуратур ГПУ.
«Підстав для її скасування немає», — зазначається в документі.
Як відомо, у 2003 році за фактом реалізації військового майна ВМС України було порушено низку кримінальних справ.
В травні 2003 року тодішній заступник генерального прокурора Олександр Атаманюк повідомив, що ГПУ порушила кримінальну справу щодо Єжеля за статтями про перевищення військовою службовою особою службових повноважень, а також халатне ставлення до військової служби.
Єжель обвинувачувався в реалізації за заниженою ціною кіпрській фірмі двох морських танкерів «Макіївка» і «Керч», що за його наказом були виведені зі складу Збройних сил без відповідного розпорядження Кабінету Міністрів.
Остаточна ціна суден була зменшена майже на 1 млн. грн.
Також за заниженою ціною за наказом адмірала, було продано рефрижераторне транспортне судно «Ялта», що також було виведено зі складу ВМС.
Восени 1998 року також за наказом Єжеля були укладені і виконані договори фрахтування сухогрузу «Горлівка» для перевезення мандаринів з порту Батумі (Грузія) в українські порти. Заправлення суден, що перевозили даний товар, було здійснене з недоторканних запасів ВМС України.
Атаманюк також повідомляв, що, за попередніми даними, загальна сума збитків, заподіяних державі внаслідок дій Єжеля, складає близько 3 млн. грн.
Перед цим наприкінці квітня тодішній президент Леонід Кучма за результатами відвідування військових об'єктів у Криму звільнив Єжеля з посади головкома ВМСУ, розкритикувавши ситуацію, що склалася у військових частинах.
Коментарі
Все про: досудове слідство, Збройні сили України, казнокрадство, Михайло Єжель, розкрадання військового майна, Юрій Війтєв
Читайте по темі
- Генпрокуратура объявила о подозрении экс-министру обороны Михаилу Ежелю –
- Екс-міністра оборони Єжеля можуть посадити за казнокрадство –
- Міністр Єжель впроваджує нові корупційні схеми харчування –
- Міністр оборони Михайло Єжель вперто не хоче виконувати виборчу обіцянку Януковича –
- Министр обороны Ежель отказывается выполнять одно из предвыборных обещаний Януковича –