З’явився ще один законний спосіб відібрати власність в пересічних українців
Парламентом було прийнято закон "Про внесення змін до закону «Про акціонерні товариства», який зобов'язав акціонерів, які володіють маленькою кількістю акцій продавати свої акції великому акціонерові або спільній групі акціонерів, які в сумі володіють більше 95% акцій компанії.
Важливо зазначити, що встановлення такої вимоги є порушенням законодавства, про що депутатам неодноразово нагадувало і Науково-експертне і Головне юридичне управління Верховної Ради України.
Так, закладена в прийнятому законі концепція не створює реального механізму захисту прав приватного власника та не забезпечує додержання конституційного принципу непорушності права приватної власності, передбаченого Конституцією України.
Згідно із Конституції України допускається застосування примусового відчуження об'єктів права приватної власності лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. А у нашому випадку маємо ототожнення корпоративних інтересів щодо зосередження 100% акцій у власності одного акціонера із суспільною необхідністю, що є неприйнятним.
Потрібно зазначити, що передбачений порядок відчуження акції, що належать іншим дрібним акціонерам, може призвести до наступних порушеннь:
— закріплених Конституцією України основоположних принципів щодо захисту державою прав усіх суб'єктів права власності (стаття 13 Конституції України);
— права кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, непорушності права приватної власності, примусового відчуження об'єктів права приватної власності лише як виняток з мотивів суспільної необхідності (стаття 41);
— конституційних гарантій додержання прав людини і громадянина, визначених статтею 22 Конституції України, за якими при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
На прикладі цієї ситуації можна побачити, що великий бізнес прагне зосередити в своїх руках все майно підприємств, і таким чином, щоб у дрібного акціонера не було можливості захистити свою власність.
Фактично режим Януковича, декларуючи підтримку середнього класу здійснює дії, які навпаки ведуть до його знищення, збільшуючи і так доволі велику прірву між багатими і бідними, яка є в Україні.
Максим Щербатюк
Коментарі
Все про: акції, акціонери, відчуження акцій, відчуження об'єктів права приватної власності, опрушення права на приватну власність, приватна власність, Про внесення змін до закону "Про акціонерні товариства", рейдерство
Читайте по темі
- Апеляційна палата ВАКС заочно заарештувала ексголову правління VAB Банку Денису Мальцеву –
- ЗЕгниды обяжут украинцев отнести в банк всю наличку и заплатить 5% налога? –
- Зелені гниди анонсували зростання тарифу на електроенергію для населення –
- Зелені гниди готуються обкласти українців новими податками, повний список змін –
- Суркіси причетні до розкрадання коштів із Приватбанку – розслідування Kroll –
- Зелені гниди вводять новий «податок» на смартфони, планшети, телевізори та папір –
- Гладчук про ринок землі –
- Хто спонсорує акції протесту проти Кроноспану на Рівненщині. Розслідування –
- Екскерівників «Дельта Банку» підозрюють у розкраданні 4,4 млрд гривень –
- Ексголову правління VAB Банку Дениса Мальцева з банди шахрая Бахматюка оголосили у розшук. Фото –
- Рябошапка «взял за яйца» мошенника Бахматюка: генпрокурор вернул дело ВиЭйБи банка на 1,2 млрд грн в Антикоррупционное бюро –
- Зеленський підписав драконівські закони про кешбек та касові апарати –
- Переговори з МВФ заморожені через Коломойського і Приватбанк, — Рожкова – 70848
- У Зеленского хочуть взяти Нацбанк? Відкрито 3 справи проти його голови Смолія –
- Беня мститься. Главу правління і фіндиректора Приватбанку звинувачують у розтраті –