Янукович, Азаров та нардепи стоять для українців 1 мільярд 344 мільйони гривень
Найбільше грошей виділено на президента і його адміністрацію. Бюджет Державного управління справами структури досяг рекордної суми за 20 років незалежності — 1 мільярд 344 мільйони гривень. У 2010-му бюджет ДУСі був 947 мільйонів гривень, в 2009 році — 818 мільйонів.
Не всі гроші йдуть на Президента. До цієї цифри входить лікування народних депутатів і їх санаторно-курортний відпочинок.
«Кожен глава держави обіцяє скоротити витрати. І щороку вони збільшуються в середньому на 200 мільйонів», – обурюється народний депутат Андрій Павловський.
Відомо, що, крім витрат, пов’язаних із закордонними візитами, утриманням чиновників і резиденції президента, Глава держави також перебуває на повному держзабезпеченні, але що в нього входить – таємниця. Навіть керівництво Адміністрації не має доступ до статей витрат, стверджує колишній глава секретаріату екс-президента Віктора Ющенка Олег Рибачук.
Але деяку економію цього року все-таки передбачено. Наприклад, на 2 мільйони скорочені витрати на офіційні прийоми глави держави і аж на 42 мільйони – на виготовлення нагород і пам’ятних знаків. При цьому ДУСя планує цього року придбати кілька літаків. Два з них планують використовувати для чартерних перельотів, щоб хоч трохи окупити далекі перельоти президента.
Діяльність Глави держави та його Адміністрації платникам податків виллється більше ніж у півмільярда гривень:
— На матеріально-технічне та інформаційно-аналітичне забезпечення АП – 205 мільйонів,
— На обслуговування діяльності АП – 107 мільйонів,
— На вояжі за кордон – 29 мільйонів,
— На авіаперельоти – 189 мільйонів,
— На заповідники і резиденції президента – 49 мільйонів.
Друге місце за витратами займає Верховна Рада. Порівняно з минулим роком видатки на депутатів збільшені на 100 мільйонів – до 924 мільйона гривень. Але народні обранці вважають, що цього мало.
«Що таке 924 млн? – обурився член регламентного комітету бютівець Сергій Сас. – Загалом фінансування залишилося на рівні минулого року. Тому політика економії триває. Будемо просити депутатів не витрачатися на телефонні дзвінки, авіаперельоти, канцелярію».
«Регламентний комітет неодноразово заявляв, що парламент потребує гідного фінансування. Нам необхідний мільярд гривень, – підтримав колегу член регламентного комітету Лев Бірюк. – Через недофінансування в попередні роки у нас виникли борги перед будівельниками, за опалення, за проживання в готелі «Київ».
Для простих людей фінансування охорони здоров’я цього році збільшено на 5%, а фінансування лікарні для чиновників «Феофанія» – на 45%.
Рекордна сума закладена на санаторії та курорти депутатів – 131 мільйон гривень. Загальна ж сума витрат на медицину – 320 мільйонів гривень.
Фінансування санаторно-курортного комплексу управління справами Верховної Ради обійшлося на 12 мільйонів гривень більше, ніж минулого року. Гроші підуть на ремонт санаторіїв «Кришталевий палац», «Гурзуфський», «Південний» в Криму. А також 12 мільйонів гривень витратять на проект і будівництво Реабілітаційного центру у Конча-Заспі.
Порівнянно з парламентом і Адміністрацією президента утримання уряду в 2011 році платникам податків обійдеться в 315 мільйонів гривень. Все що дозволили міністри цього року – накинути собі 4 мільйони гривень. Кошти підуть на офіційні прийоми, польоти за кордон, купівлю оргтехніки та косметичний ремонт.
Сумнівне місце в бюджеті уряду – матеріально-технічне забезпечення оперативної роботи органів влади. Що це таке, чиновники не зізнаються, хоча на це заплановано витратити аж 11 мільйонів.
Коментарі
Все про: «Гурзуфський», «Кришталевий палац», «Південний», Андрій Павловський, витрати бюджету, витрати на офіційні прийоми, депутати, Державне управління справами, ДУСя, купівля оргтехніки, Лев Бірюк, обслуговування діяльності адміністрації президента, Олег Рибачук, олігархи, офіційні прийоми, польоти за кордон, санаторії, санаторії та курорти депутатів, Сергій Сас, утримання чиновників, Феофанія
Читайте по темі
- Вадим Гладчук: український парламент — Верховну Раду України вже контролюють рашисти! Розслідування –
- Генпрокурор Венедіктова відмовилася відкрити кримінальне провадження проти кнопкодава Іванчука – 46852
- Коронавірусом було інфіковано вже 8 українських парламентарів. Список – 46310
- Народний депутат від «Слуги народу» Руслан Горбенко з діагнозом коронавірус знаходиться у реанімації, — Ігор Мосійчук – 46193
- — 2 Життя народних депутатів під загрозою! – 46164
- Раду на карантин! Нардеп Шахов захворів на коронавірус – 46165
- Майже половина нардепів прогулювала засідання Ради у лютому – КВУ – 46045
- «Мої особисті депутати», — зерашист Арахамія розповів скільки має кнопкодавів у Раді – 46268
- Рада — це скажений принтер. Разумков зізнався, що з порушенням регламенту зелені більшовики у парламенті прийняли 75% законів – 46046
- Кнопкодави у Раді продовжують кнопкодавити і у 2020 році. Відео – 46046
- Як «Слуга народу» Микола Стефанчук спить на засіданні Ради. Відео – 46045
- Нардеп з ОПЗЖ Володимир Кальцев встановив новий рекорд з кнопкодавства. Відео – 46170
- «Слуга народу» Олена Копанчук каже, що не складе мандат через кнопкодавство, хоч і письмово зобов'язувалась. Відео – 46164
- Нардеп від «Слуги народу» Сергій Литвиненко — перший кнопкодав у новій Раді. Відео – 46171
- Зеленые человечки захоплюють український парламент, — Ірина Геращенко. Відео – 46197