22.10.2020 01:11 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Медіа-профспілка застерігає від чергових спроб запровадити кримінальну відповідальність за наклеп

Незалежна медіа-профспілка України з тривогою дізналася про наміри першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна повторно запропонувати запровадження кримінальної відповідальності за наклеп. За інформацією преси, він має намір внести відповідну статтю до майбутнього Кодексу про кримінальні проступки.

Медіа-профспілка нагадує, що аналогічна пропозиція восени минулого року викликала бурхливу реакцію і масові протести з боку журналістського середовища. Медіа-профспілка застерігає: нова подібна спроба стане для влади наступанням на граблі і викличе ще бурхливішу реакцію серед журналістів.

Журналісти протестуватимуть, бо вони усвідомлюють, що втілення ідеї кримінальної відповідальності за наклеп стане новим інструментом тиску на представників їхньої професії. Медійне середовище розуміє, що корумпована влада каратиме не борзописців, які справді поширюють неправдиву інформацію. Переслідувань зазнаватимуть чесні журналісти, які викривають хабарництво, корупцію, кумівство, злочинні схеми, до яких причетна влада.

Медіа-профспілка вважає, що проблему наклепу цілком можна вирішити у рамках нині діючого законодавства. Нема потреби запроваджувати нові закони у цій галузі.

НМПУ закликає відмовитися від подібних хибних ідей, адже вони відроджують у країні ганебне минуле, коли тоталітарна влада розправлялася з усіма неугодними. Повернення до такої практики стане ганьбою для України і ще більше погіршить ситуацію зі свободою слова.

18 вересня 2012 року Верховна Рада проголосувала в першому читанні за зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини.

Ним вводилась кримінальна відповідальність, зокрема ув'язнення до 3 років та великі штрафи за наклеп.

Автором законопроекту був «регіонал» Віталій Журавський. Пізніше після масових акцій протесту журналістів, Журавський вніс до парламенту постанову про скасування голосування в першому читанні за законопроект про наклеп 18 вересня.

2 жовтня депутати підтримали постанову про скасування голосування за законопроект про «наклеп».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 18-03-2013 17:01 | Кількість переглядів 930 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100