6.07.2022 09:55 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Янукович незаконно нагородив орденом патріарха Кирила. Фото

 

Нагородження ієрархів православних Церков державними нагородами відбулося з порушеннями законів.

Такий висновок робить видання «Тиждень.ua» проаналізувавши закони України та укази президента.

Зокрема, 27 липня 2013 року президент Віктор Янукович підписав указ №393 про нагородження Вселенського патріарха Варфоломія І орденом Свободи — найвищою державною нагородою, котру може отримати іноземний громадянин.

Згідно з указом, патріарха нагороджено «за визначну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ'я у світі».

Водночас ухвалені Верховною Радою 10 квітня 2008 року зміни до Закону «Про державні нагороди» встановлюють перелік підстав, з яких може вручатися цей орден: «Для відзначення видатних та особливих заслуг громадян в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоювання конституційних прав і свобод людини і громадянина».

Так само «за визначну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ'я у світі» 27 липня президент удостоїв чотирнадцятьох ієрархів світових православних Церков другого за значенням ордена України — ордена Ярослава Мудрого І ступеня.

Серед нагороджених є глава Російської православної церкви патріарх Кирило (указ №397).

Указ президента про заснування цієї відзнаки від 23 серпня 1995 року встановлює, що з іноземних громадян орденом Ярослава Мудрого І ступеня можуть нагороджуватись тільки глави суверенних держав.

Крім того, згідно зі ст. 35 Конституції, «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова».

Як відомо, 27-28 липня в Україні відбулося урочисте святкування 1025-річчя Хрещення Русі. Зокрема на свято завітали Володимир Путін та глава Російської православної церкви патріарх Кирил.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 29-07-2013 16:04 | Кількість переглядів 23655 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , ,

Читайте по темі

  • Николай Педан

    А подання нардепів на порушення закону України ?????

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100