23.10.2021 11:45 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Суд посмертно виправдав правозахисника Діму Гройсмана

Вінницький міський суд виправдав відомого українського правозахисника Дмитра Гройсмана, обвинуваченого в розповсюдженні порнографії, за відсутністю складу злочину.

Таке рішення 12 серпня 2013 року оголосив суддя Юрій Ковбаса.

Адвокат правозахисника Наталія Гурковська зазначила, що це рішення ще не є остаточною перемогою, адже рішення має вступити в силу лише через 15 діб.

«Ми не вважаємо це перемогою, адже рішення може бути оскаржено в апеляційному та касаційному порядку. Проте, головною метою цієї справи, яку переслідували правоохоронні органи, було припинити правозахисну діяльність Гройсмана», — зазначила вона.

«На жаль, Гройсман припинив свою діяльність — через смерть, але її не припинить правозахисна група, яка продовжує свою роботу і працюватиме на захист прав людей», — сказала адвокат.

Як відомо, Гройсман помер 5 серпня, а 7 серпня, в день його похорону, судом розглядалась кримінальна справа, порушена проти правозахисника, за фактом вчинення публічної наруги над державними символами України та розповсюдження продукції порнографічного характеру.

Гройсман народився у Вінниці 15 травня 1972 року. У 1993 р. став одним із засновників вінницького гурту організації Міжнародна амністія. З 1994-го по 2000-й – координатор національної кампанії щодо скасування смертної кари в Україні. У 1998 році створив і очолив організацію із захисту прав людини — Вінницька правозахисна група.

Упродовж останніх трьох років його переслідували за звинуваченнями у поширенні порнографії.

«Справжнім мотивом притягнення мене до кримінальної відповідальності було бажання наших так званих правоохоронних органів – міліції та СБУ — отримати безперешкодний доступ до матеріалів Вінницької правозахисної групи, які вони конфіскували і які стосувалися біженців та шукачів притулку», — заявляв Гройсман в інтерв’ю Радіо "Свобода наприкінці липня.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 13-08-2013 10:07 | Кількість переглядів 41384 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Комментарии запрещены.

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100