21.11.2024 13:08 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

90 відмінностей у проголосованому у парламенті та підписаного Президентом законі про держзакупівлі

1 грудня 2006 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти» №424–V. 05 січня 2007 року Президент України підписав цей Закон, а вже 10 січня 2007 року його оприлюднено в газеті «Голос України».

ВО «Молодь – надія України» та ГК «Громадський спротив України» вважають за свій громадянський обов’язок звернути увагу правоохоронних органів, міжнародної та вітчизняної громадськості на те що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти» №424–V від 01 грудня 2006 року розміщений на сайті Верховної Ради України та за який голосували народні депутати України http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=28823&pf35401=98600 суттєво відрізняється від Закону який підписав Президент України http://www.president.gov.ua/documents/5548.html , повідомляє www.sprotiv.info

Провівши дослідження щодо двох текстів Закону №424–V було з’ясовано, що тексти відрізняються за такими ознаками:
1. літературна правка (41 випадок)
2. виключено норму закону. Норму закону виключено з законопроекту за який проголосували депутати (16 випадків)
3. нова норма, за яку не голосували депутати, але у законі який підписав Президент вона з’явилась (23 випадки)
4. нова редакція. Норма законопроекту за який проголосували депутати викладено у новій редакції (9 випадків)
5. внесено зміни до інших Законів, за які не голосували депутати, у законі який підписав Президент (1 випадок)
Загалом 90 відмінностей.

Враховуючи те, що це не перший випадок коли на підпис Президенту України надходить закон який різниться від прийнятого Верховною Радою України, то можна зробити висновок, що порушення набирає ознак системності. Не виключено, що у цьому злочині замішані посадові особи апарату Верховної Ради України чи навіть хтось з керівництва парламенту.

Тепер більш детально про різницю між двома версіями закону з одним номером за конкретними прикладами.

Депутати проголосували за закон в якому зберігаються певні преференції для громадських організацій інвалідів та кримінально-виконавчої системи, а в законі який передано на підпис Президенту стаття яка регулює захист вітчизняного виробника взагалі виключена. Отже якийсь злочинець вирішив за парламент та Президента, що вітчизняні виробники, підприємства громадських організацій інвалідів, кримінально-виконавчої системи, а також сільгоспвиробники не потребуть захисту держави на законодавчому рівні.

У двох версіях закону на 10 тисяч гривень різняться граничні рівні сум з яких застосовуютсья норми Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» на закупівлю товарів та послуг.

В редакції проекту закону який прийняла Верховна Рада України передбачалось встановлення Кабінетом Міністрів України індикативних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення для пільгових категорій населення, продукцію харчової промисловості, пального; закупівля таких товарів здійснюється за цінами рівень яких не перевищує індикативних цін. Індикативні ціни повинні були стримувати ціни для пільгових категорій населення, але в законі який підписав Президент дана норма просто відсутня.

В порівнянні від пільгових категорій населення які й так не захищені, закон захищає Спілку громадських організацій «Тендерна палата України» та встановлює, що дана спілка не є суб’єктом владних повноважень та не здійснює владно-розпорядчих функцій. Дана норма Закону не дозволить оскаржувати рішення цієї Спілки у судовому порядку.

Редакцією Закону який підписав Президент передбачаються зміни до Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», але за них народні депутати не голосували.

На сайті Громадський спротив України за адресою http://www.sprotiv.org/files/porivnalna_tablicya.doc розміщено порівняльну таблицю прийнятого Верховною Радою та підписаного Президентом України Закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».

За словами голови ВО «Молодь – надія України» Вадима Гладчука, крім виявлених кричущих розбіжностей у редакціях проголосованого у парламенті та підписаного Президентом України закону запропоновані зміни до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» порушують п’ять статей Конституції України та не відповідають світовій практиці здійснення закупівель за державні кошти, сприяють реалізації корупційних схем розкрадання мільярдів бюджетних коштів.

Враховуючи політичну ситуацію в країні ВО «Молодь – надія України» та ГК «Громадський спротив України» висловлюють свою занепокоєність можливими спробами тендерної мафії дискредитувати таким чином Президента України як гаранта Конституції. Тому вважаємо необхідним якнайскоріше прийняти рішучі кроки до
усунення таких наслідків, притягнення злочинців до кримінальної відповідальності та оскаржити даний закон у Конституційному Суді України.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 20-01-2007 17:46 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100