21.11.2024 17:38 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Відеозапис пограбування магазину відтепер не є доказом в суді

Роз'яснення Конституційного суду ч.3 ст. 62 Конституції вносить зміни в роботу всіх силових структур, і оприлюднене рішення ускладнить розслідування насамперед пересічних, а не резонансних справ. Про це заявив голова глава комітету Верховної ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець («БЮТ-Батьківщина»).

Про це він розповів виданню «Коммерсант-Украина».

«Тепер відеозаписи з банків або магазинів, які пограбують, не зможуть стати доказами», — заявив Швець.

«Якщо раніше можна було зняти на відео, як чиновник отримує хабар або даїшник матюкає водія, а потім звільнити їх за це, то тепер всі ці матеріали не будуть мати ніякого значення», — додав він.

«Для того щоб фіксувати на відео якесь порушення закону, тепер необхідно буде отримувати дозвіл правоохоронних органів. А це, звичайно ж, пересічній людині зробити складно», — пояснив він.

Нагадаємо, Конституційний Суд розтлумачив, що звинувачення у скоєнні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів. Так, проведення оперативно-розшукової діяльності громадянами й приватними організаціями, а також іншими органами або їх підрозділами, не зазначеними у законіпро оперативно-розшукову діяльність, заборонено.

Як відомо, у ч.1 ст.5 закону вказані структури, що мають право на проведення слідчих заходів. Це — СБУ, МВС, Міноборони і Держприкордонслужба, у яких є розвідувальні підрозділи, податкова міліція та Управління держохорони (УДО).

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 24-10-2011 10:08 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100