#Рада8. Нові комітети — старі традиції
Низка новостворених комітетів у Верховній Раді не інформують про свої засідання, а деякі подають інформацію про свою роботу за 1-2 години до початку. Верховна Рада – нова, підходи – старі.
З початку роботи нового скликання, 4 комітети Верховної Ради анонсували свої засідання лише за пару годин до їх початку, а ще три комітети – взагалі не повідомили про свої засідання.
Засідання без камер
Як мінімум 3 комітети взагалі не анонсували свої засідання на сайті Верховної Ради. Це комітет з питань економічної політики, де вирішив працювати син президента Олексій Порошенко.
Комітет з питань транспорту, який очолює Ярослав Дубневич. Та комітет з питань правової політики – той самий, де зчинився скандал, пов'язаний з кабінетом народного депутата Сергія Ківалова.
На неанонсоване засідання комітету з питаньо економічної політики прийшов новий міністр Айварас Абромавічус розповісти про програму міністерства і плани.
Комітет з економічної політики – один з тих комітетів, які взагалі не мають власної веб – сторінки. Не анонсоване засідання відбулося в головній будівлі Верховної Ради. Мені вдалося потрапити сюди.
Новий міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус розповів про монополізацію цілих галузей економіки, корупцію, збитки на держпідприємствах, про плани приватизації: «Здесь многие имеют связи с бизнесом и пришли с бизнеса, но позиция такая, что должны быть уравновешенные правила для всех – не должно быть преференций для большого бизнеса.
Ряд отраслей монополизированы и никакой конкуренции нет.
Не знаю публичная информация или нет, експорт в ЄС только 2 процента в этом году. Это очень мало – это не значит, что Украина не имеет какого-то товара. С моей точки зрения, не умеем этот товар поставить. Что касается управления госсобственностью, по разным оценкам 3 тысячи 300 предприятий – это около 1 млн. сотрудников – сумасшедшие убытки и рост задолженности и качество кредитов сомнительное – в такой стране, в которой мы находимся – корумпированной никто не докажет, что государство – лучший собственник. Моя позиция – никакая не реприватизация, а масштабная приватизация – на прозрачных условиях в момент, когда рыночные условия будут подходящие. Первым делом – реформа управления – аудит: будет закон о тендерах об аудиторах, вноситься изменения, где самая значимая компания из 4-х может провести аудит. Не позволять чиновникам быть в наблюдательных компаниях».
Комітети з питань бюджету, культури і духовності, податкової та митної політики та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів інформували про початок свого засідання за пару годин до його початку.
На сайті Верховної Ради є розділ «Графіки засідань комітетів Верховної Ради України», де публікують анонси таких засідань.
Це такий собі трюк. Виходить, інформація про захід формально є, але скористатися нею експерти чи журналісти – не встигають, принаймні, потрапити фізично на засідання.
Два з чотирьох зазначених комітетів вважаються чи не найбільш впливовими.
Порядок денний митного комітету – ексклюзив
Наприклад, комітет з питань податкової та митної політики. Він – найчисельніший у парламенті цього скликання. Тут працюють 33 депутати. Порівняйте: в комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення записалося лише вісім народних депутатів.
Членом митного комітету, наприклад, уже вкотре є, мільйонер і засновник «Епіцентру» Олександр Герега.
Порядок денний засідання митного комітету ніде не оприлюднений. На чинному сайті комітету є інформація кількамісячної давнини.
Чому ж комітет не інформує громадськість? Ось відповідь його очільника. Спочатку він направив подивитися на сайт цього комітету. Сайт не оновлюється. Згодом відповів, що «Це до Апарату».
Апарат в особі голови секретаріату комітету Сергія Шоломіцького повідомив, що на сайті Верховної Ради анонс вже є.
«Спонтанне зібрання» комітета з фінансів
Комітет з питань фінансів і банківської діяльності. Без громадськості та журналістів. Депутати розповіли, що у них просто зустріч, оскільки, в.о голови комітету і він же заступник не з'явився на засіданні. Помічник в.о голови комітету в коридорі розповів, що у депутатів «спонтанное собрание».
Сергій Андрушко, рух «Чесно»
Коментарі
Все про: Айварас Абромавічус, Верховна Рада, Кивалов, комітет, комітет з питань податкової та митної політики, Олександр Герега, Олексій Порошенко, Ярослав Дубневич
Читайте по темі
- Вадим Гладчук: український парламент — Верховну Раду України вже контролюють рашисти! Розслідування –
- Генпрокурор Венедіктова відмовилася відкрити кримінальне провадження проти кнопкодава Іванчука – 49296
- Коронавірусом було інфіковано вже 8 українських парламентарів. Список – 48712
- Народний депутат від «Слуги народу» Руслан Горбенко з діагнозом коронавірус знаходиться у реанімації, — Ігор Мосійчук – 48601
- — 2 Життя народних депутатів під загрозою! – 48566
- Раду на карантин! Нардеп Шахов захворів на коронавірус – 48568
- Майже половина нардепів прогулювала засідання Ради у лютому – КВУ – 48440
- «Мої особисті депутати», — зерашист Арахамія розповів скільки має кнопкодавів у Раді – 48678
- Рада — це скажений принтер. Разумков зізнався, що з порушенням регламенту зелені більшовики у парламенті прийняли 75% законів – 48441
- Кнопкодави у Раді продовжують кнопкодавити і у 2020 році. Відео – 48441
- Як «Слуга народу» Микола Стефанчук спить на засіданні Ради. Відео – 48440
- Нардеп з ОПЗЖ Володимир Кальцев встановив новий рекорд з кнопкодавства. Відео – 48574
- «Слуга народу» Олена Копанчук каже, що не складе мандат через кнопкодавство, хоч і письмово зобов'язувалась. Відео – 48567
- Нардеп від «Слуги народу» Сергій Литвиненко — перший кнопкодав у новій Раді. Відео – 48574
- Зеленые человечки захоплюють український парламент, — Ірина Геращенко. Відео – 48611