14.08.2022 01:33 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Тоталітарний режим Януковича заступився за Кучму

kuchma&yanukУ справі щодо організаторів акції «Україна без Кучми» за останній тиждень були допитані три представники УНА-УНСО.

За інформацією «Комерсант-Україна», були допитані глава виконкому УНА-УНСО Руслан Зайченко і члени УНА-УНСО Владислав Мирончук та Олег Бойко.

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура поновила кримінальну справу про організаторів акції громадянської непокори «Україна без Кучми» (УБК), кульмінацією якої стали події 9 березня 2001 року, коли біля адміністрації президента відбулися зіткнення між опозиціонерами та міліцією.

Серед затриманих тоді були члени УНА-УНСО, у тому числі тодішній лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль. Десять осіб були обвинувачені в організації масових безпорядків і засуджені до ув’язнення на строки від 2,5 до 3,5 років. Шкіль провів у СІЗО 13 місяців — і вийшов на свободу завдяки отриманню мандата народного депутата.

Шкіль розповів газеті, що його поки не викликали в ГПУ для дачі свідчень, але йому відомо, що з іншими учасниками «України без Кучми» (УБК) «проводяться бесіди».

Керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко сказав: «Я нічого про це не знаю».

Голова київського відділення УНА-УНСО Ігор Мазур, який відсидів 3 роки за участь у УБК, розповів, що ГПУ поновила розслідування кримінальної справи близько тижня тому.

«Мені ще минулого вівторка (7 грудня) почали дзвонити й приходити за старою адресою, де проживає моя колишня дружина і де я не живу вже 10 років. Але я сказав, що зайнятий і я не маю часу розмовляти. А один раз відповів, що мені немає чого додати — всі мої свідчення є в матеріалах справи», — сказав він.

За інформацією газети, Генпрокуратура вже допитала трьох активістів УБК, які відбули тюремне ув'язнення, — нинішнього голови виконкому УНА-УНСО Зайченка та членів цієї організації Мирончука і Бойка.

Вони заявили, що більшість запитань слідчого стосувалися участі в УБК Шкіля. "В основному мене запитували про роль Шкіля в подіях 9 березня. Я сказав, що Шкіль, звісно, там був, але я не бачив, щоб він як полководець на білому коні кричав «Уперед! На штурм!», — сказав Мирончук про недовгу бесіду зі слідчим.

За наявною інформацією, коли Шкіль вийшов на свободу і став народним депутатом, його справа була виділена в окреме провадження, і вирок по ній так і не був винесений.

«Коли при владі були „помаранчеві“, цю тему ніхто не порушував. А зараз почалися репресії, шукають якусь зачіпку. У Луценка, наприклад, це водій, у когось — газові питання. І на Шкіля є зачіпка», — сказав Мазур.

Він додав, що слідчий просив розповісти й «про дії інших учасників акції, про тих представників опозиційних сил, хто був у перших рядах».

"Генпрокуратура поновила справу не лише по Шкілю. Ще була справа щодо невстановлених організаторів масових безпорядків. Тобто ГПУ зараз може підводити під цю тему і інших представників БЮТ і «Нашої України», — сказав Мазур.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 15-12-2010 19:33 | Кількість переглядів 973 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100