20.01.2021 08:30 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Український конгресовий комітет Америки засуджує диктаторські здібності Януковича

Ukr Kongrs komitet1Український конгресовий комітет Америки засуджує «останню хвилю переслідувань українською владою політичних опонентів».

Як йдеться у заяві комітету, «УККА схвильований та глибоко занепокоєний зростанням в останній час кількості антидемократичних подій в Україні та застосуванням президентом Януковичем кримінального правосуддя для своїх політичних цілей».

«В останні кілька тижнів, навіть днів, його політичні опоненти заарештовуються, велика кількість журналістів піддаються залякуванням, громадянські свободи придушуються, а національна ідентичність України опинилась під загрозою», — зазначили у комітеті.

Як йдеться у заяві, «з моменту приходу на президентську посаду Віктора Януковича в лютому 2010 ми стали свідками тривожного повернення до тактики сильної руки в стилі Кремля, яка нагадує дні радянського режиму».

«В останні тижні по всій Україні відбулась хвиля арештів на підставах антитерористичних дій; письменники і журналісти залякуються, книжки і література конфіскуються з видавництв, а музеї зачиняються», — зазначили в УККА.

В заяві наголошується, що «найбільше занепокоєння викликає вибіркове застосування режимом правосуддя, що призвело до численних арештів та розслідувань проти лідерів політичної опозиції».

УККА «рішуче засуджує огидне та неконституційне ставлення режиму Януковича до громадян та дискредитацію ним української історії і національної ідентичності, та закликає негайно припинити порушення прав людини та національних прав в Україні».

«Як поборник сучасної демократії та стратегічний партнер України, Сполучені Штати повинні проявити солідарність з українським народом у захисті свободи та громадянської добропорядності», — зазначили у комітеті.

УККА закликає США та «всі свободолюбиві держави виступити проти антидемократичних дій режиму Януковича на захист демократії і прав людини в Україні».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 19-01-2011 14:49 | Кількість переглядів 1963 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100