9.08.2020 20:41 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

З початку цього року в українських СІЗО загинула 21 людина

Восьмеро з загиблих були закатовані під час слідства, шестеро покінчили життя самогубством. Прокуратура порушила кримінальну справу лише у 3-ох випадках. Таку статистику оприлюднила омбудсмен.

«За моніторингами омбмусмена у 8-му році працівниками органами внутрішніх справ було закатовано до смерті 4 людей, в 9 році — 6, в 10 році 8», — розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

Протягом цього року до прокуратури надійшло більше трьох тисяч заяв про застосування фізичного насильства представниками правоохоронних органів. Кримінальних справ порушили — біля семисот.

«За результатами розгляду цих заяв у нас 2255 заяв відмовлено в порушенні кримінальної справи. Крім того, у нас уже порушено кримінальні справи, на сьогоднішній день є направлені до суду зокрема, коли наступає смерть потерпілих. І такі випадки є на сьогоднішній день в органах прокуратури зареєстровано 10 заяв та повідомлень у трьох випадках порушені кримінальні справи», — каже заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Бойко.

Українським законодавством за тортури передбачено покарання до 7 років позбавлення волі. Посилювати кримінальну відповідальність, на думку європейських експертів, не варто. Треба лише забути про солідарність і не приховувати злочини колег — радять європейці вітчизняним правоохоронцям.

«На мою думку, це не змінить ситуацію. Найголовніше — це змінити тенденцію. І головне, щоб спостерігачі не приховували інформацію від суспільства», — вважає Генеральний директор з прав людини Ради Європи Маркус Єгер.

Нагадаємо, тиждень тому Міжнародна правозахисна організація Amnesty inernational звинуватила українську міліцію у злочинній діяльності. У звіті йдеться — правоохоронці в Україні займаються вимаганням, довільними затриманнями, а практика застосування тортур є широко поширеною. Минулого року правозахисники зафіксували 5 тисяч випадків жорстокого поводження із затриманими, повідомляє «Спротив».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 19-10-2011 0:08 | Кількість переглядів 918 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100