З початку цього року в українських СІЗО загинула 21 людина
Восьмеро з загиблих були закатовані під час слідства, шестеро покінчили життя самогубством. Прокуратура порушила кримінальну справу лише у 3-ох випадках. Таку статистику оприлюднила омбудсмен.
«За моніторингами омбмусмена у 8-му році працівниками органами внутрішніх справ було закатовано до смерті 4 людей, в 9 році — 6, в 10 році 8», — розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.
Протягом цього року до прокуратури надійшло більше трьох тисяч заяв про застосування фізичного насильства представниками правоохоронних органів. Кримінальних справ порушили — біля семисот.
«За результатами розгляду цих заяв у нас 2255 заяв відмовлено в порушенні кримінальної справи. Крім того, у нас уже порушено кримінальні справи, на сьогоднішній день є направлені до суду зокрема, коли наступає смерть потерпілих. І такі випадки є на сьогоднішній день в органах прокуратури зареєстровано 10 заяв та повідомлень у трьох випадках порушені кримінальні справи», — каже заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Бойко.
Українським законодавством за тортури передбачено покарання до 7 років позбавлення волі. Посилювати кримінальну відповідальність, на думку європейських експертів, не варто. Треба лише забути про солідарність і не приховувати злочини колег — радять європейці вітчизняним правоохоронцям.
«На мою думку, це не змінить ситуацію. Найголовніше — це змінити тенденцію. І головне, щоб спостерігачі не приховували інформацію від суспільства», — вважає Генеральний директор з прав людини Ради Європи Маркус Єгер.
Нагадаємо, тиждень тому Міжнародна правозахисна організація Amnesty inernational звинуватила українську міліцію у злочинній діяльності. У звіті йдеться — правоохоронці в Україні займаються вимаганням, довільними затриманнями, а практика застосування тортур є широко поширеною. Минулого року правозахисники зафіксували 5 тисяч випадків жорстокого поводження із затриманими, повідомляє «Спротив».
Коментарі

Все про: Amnesty inernational, Володимир Бойко, заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ, катування, Маркус Єгер, Міліція, Ніна Карпачова, омбудсмен, порушення прав людини, СИЗО, тортури, уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Читайте по темі
-
У прийнятій редакції закон «про кастрацію педофілів» зашкодить жертвам. Розслідування –
127708
-
Супрун розкритикувала закон Ляшка про кастрацію: порушує права людини –
163052
-
Гладчук закликає Зеленського підписати указ про кастрацію депутатів, які голосували за тоталітарні закони –
207284
-
ЄСПЛ назвав 4 ознаки політичного переслідування опозиції –
74562
-
#Київпрайд: Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, — Т.Г. Шевченко –
102049
-
#Київпрайд — не лізьте в чуже ліжко! –
74775
-
Христиан-пятидесятников окупанты из «Русской православной армии» пытали и расстреляли из гранатомета –
132156
-
Брат задержан литовскими пограничниками. Печальная история –
62681
-
Сфальшоване судове рішення? Рівне як дзеркало країни. 2 фото. Колаж –
148444
-
Про свободу, справедливість і бидло –
96971
-
Адвокату изнасилованного в колонии ветерана АТО сообщили что насильника зовут Виктор Мирошниченко. Его намерены отпустить досрочно –
96377
-
В колонии Запорожской области сокамерники изнасиловали участника АТО –
208257
-
Amnesty International требует наказать виновных в нападениях на общественных активистов –
367077
-
Антихрист или демон? Митрополит Павел из УПЦ РП убивает, проклиная во имя Отца и Сына, и Святого Духа. Видео –
251810
-
Кохатися по-новому: хочеш сексу – візьми письмову розписку. За ґрати на 5-7 років може потрапити любий українець –
4694300