20.01.2021 07:49 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Євро-2012: «волонтери» з примусу

Навіть у дні Євро-2012 можна підбивати деякі підсумки і ставити нові запитання.

Ідеться про рубіж, коли не відішлеш обіцянкою у майбутнє. Звичайно припускали, що розкрадання держбюджету і переслідування інакомислячих позначиться на репутації влади не кращим чином.

Звісно підозрювали, що влада шокуватиме іноземців чимось на кшталт «сантехнічної невлаштованості» на Трухановому острові.

Але дещо не могло наснитися навіть у примарному сні.

 Поліглоти на сторожі правопорядку

Ще два роки тому міліцейська влада побожилася, що 40 тисяч правоохоронців до початку Євро-212 говоритимуть англійською. І не просто зі словником. Як запевняв тоді заступник міністра МВС Віктор Ракушняк, вони зможуть спілкуватися з іноземцями розмовною мовою – ледь не вільно.

Для втілення величного завдання виділялися кошти, місця в «цивільних закладах освіти», готувалися підручники, виписувалися відрядження, залучалися волонтери.

З одного боку, країна поставилася скептично до результату. З іншого боку, й правоохоронці не виявляли особливого ентузіазму: саботували, ігнорували і прогулювали. Найменш сумлінними в підсумку виявилися співробітники служби виконання покарань.

Не обминув аврал і вінницьких правоохоронців. Адже щонайменше двом сотням міліціонерів з Вінниці судилося берегти правопорядок і безпеку футбольних фанів у Києві впродовж фінальної частини Євро-2012 – 126 працівникам патрульно-постової служби, 49 бійцям «Беркута», розшуківцям, кінологам із собаками, працівникам управлінь Державтоінспекції і державної служби охорони.

У підсумку з них аж 12 осіб (!) оволоділи англійською «на побутовому рівні».

Не випадково вінничанам – як найбільш успішним у вивченні мови міжнародного спілкування – довірили берегти найдорожче: VIP-фанзону на Хрещатику.

 Здаємо в оренду вчительок, недорого…

А тим часом до мене як до народного депутата звернувся активіст однієї з молодіжних організацій – «не паперових», реальних. Суть історії реально шокувала.

Одній з учительок іноземної мови м. Липовець Вінницької області 4 червня цього року без жодних пояснень зателефонували з міліції та повідомили, що 5 червня вранці за нею приїде машина. Здивована вчителька лише й встигла зауважити, що зранку зайнята в навчальному закладі. Мовляв, школа – «святе».

Аргументи педагога були відкинуті фразою, що прямо таки дихала залізобетонною радянською логікою: «з директором домовились».

Надалі виявилося, що машина приїздить до вчителів іноземних мов, які потрапили до якогось міфічного списку районного відділу освіти. Вони мали з 8:00 до 20:00 перебувати «на добровільних засадах», тобто безоплатно у черговій частині місцевого райвідділу міліції та відповідати на запитання, що надходять іноземними мовами.

З огляду на законослухняність і цивілізованість освітян – бійок з правоохоронцями вони не влаштовували, але запитання поставили.

Мовляв, що за добровільність така, за якої згоду на їхнє використання – в порушення чинного законодавства – дає управління освіти. Наче в оренду… 

«Відробітки» за так

А доки я зверталася з відповідними зверненнями до МВС і Міносвіти за відповідями на очевидні запитання і з вимогами припинити беззаконня і вжити заходів щодо притягнення, громадські активісти так само не сиділи на місці.

Вони заявилися до районного управління освітою із запитанням, на підставі якого нормативного документу вчителів залучають до відробітків без їхньої згоди, тобто примусово.

Після бурхливих дискусій на кшталт «а хто ви тут такі?» з надр бюрократичної машини було вийнято документ – напівінструкцію, напіврекомендацію за підписом такого собі Ігоря Івасюка, начальника управління освіти Вінницької області.

Щоправда, активістам на руки цінний папір не видали. А раптом порвуть?

Як з’ясувалося, в цьому документі і йшлося про порядок навчання працівників міліції іноземним мовам із подальшим залученням учителів для «контролю якості» їх чергування підчас Євро-2012. Як розумієте, в документі не згадувалося ні про підстави, ні про умови, ні про порядок фінансування праці «волонтерів». 

І насамкінець

Не секрет, що волонтерами тримається будь-який міжнародний захід у світі. Їх вистачає в усіх країнах Європи – різного віку, статі, фаху, політичних уподобань тощо. Їх об’єднує одне – добра воля.

А в нас їм надають статусу безправних «кріпаків», якими корумпована держава маскує не лише злочинні оборудки, але і власну безпорадність.

 

Леся Оробець, Українська правда

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 12-06-2012 14:19 | Кількість переглядів 857 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100