6.12.2020 02:57 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Правозахисники вимагають від Ради та #Порошенко припинити наступ на громадські організації

Українські правозахисні організації вимагають від парламенту негайно відхилити законопроекти №6674 та №6675 від 10 липня 2017 року щодо е-декларування антикорупціонерів, а від президента України – скасування змін до антикорупційного законодавства від березня 2017 року.

Про це йдеться у заяві Центра інформації про права людини, підписану одинадцятьма правозахисними організаціями, повідомляє sprotiv.org.

У заяві наголошується, що обсяг звітності для громадських організацій, який передбачають законопроекти №6674 та №6675, значно перевищує той, що встановлений для бізнесу.

«Ми вважаємо, що на фоні заяв про необхідність зменшення надмірного державного регулювання, такі законодавчі ініціативи з’явилися невипадково. Покарання у вигляді скасування неприбуткового статусу громадської організації має підкреслено каральний характер та є нічим іншим, як запровадженням інструменту для вибіркового тиску на нелояльні до влади громадські організації», – йдеться у заяві.

Правозахисники розцінюють таку ініціативу президента України як непропорційне втручання у діяльність громадських організацій та зазначають, що жодними міжнародними договорами не передбачена вимога такого роду контролю держави щодо діяльності ГО.

«Керівні принципи щодо свободи об’єднань Ради Європи та ОБСЄ передбачають, що “держава не повинна вимагати від об’єднань підзвітності та прозорості, однак повинна заохочувати і стимулювати їх до цього”. При цьому встановлення особливих вимог до звітності допускається тільки у разі надання певних пільг та за умови, що “об’єднанню надаватиметься можливість на власний розсуд вирішувати, дотримуватись таких вимог до звітності чи відмовитись від їх дотримання, а отже – від відповідних особливих пільг”», – йдеться у заяві.

Правозахисники вимагають від парламенту негайного відхилення законопроектів №6674 та №6675 від 10 липня 2017 року, а від президента України – виконання обіцянки щодо скасування змін до антикорупційного законодавства від березня 2017 року.

Заяву підписали: Центр громадянських свобод, Харківська правозахисна група, Харківський інститут соціальних досліджень, Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Благодійний фонд «Восток-SОS», ЛОПЦ «Альтернатива», Асоціація УМДПЛ, ГО «КиївПрайд», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Фундація «Відкритий Діалог», Центр інформації про права людини, Кримська правозахисна група.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 7-09-2017 20:01 | Кількість переглядів 30421 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100