У Держдумі Росії хочуть денонсувати договір про визнання кордонів з Україною
У Держдумі РФ виступили з пропозицією денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
Як пише російське РІА Новости, з такою ініціативою виступив перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін («Єдина Росія»), підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.
«У другій статті Договору ми визнаємо територіальні межі України, а вона (Україна) — наші, на момент підписання та ратифікації цього документа. Підписавши Договір у 1997, а потім під час ратифікації у 1999 році Росія підтвердила, що вона вважає ... Крим і Севастополь частиною території України», — заявив Затулін.
"Наше трактування Договору полягає у тому, що наше визнання кордонів у цьому Договорі взаємопов'язане з темою Договору — дружба, співпраця і партнерство. Немає дружби, співпраці і партнерства — виникає привід до того, щоб сказати: «Значить, треба усі питання вирішувати заново, у тому числі і питання щодо кордонів», — додав він.
«Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже ..., що нам потрібно, зокрема у частині цього Договору його денонсувати — у частині, що стосується статті другої, а саме — визнання кордонів», — зазначив Затулін.
Як відомо, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія «приєднала» Крим 18 березня, фактично його анексувавши. Результати голосування на «референдумі» не визнані світом.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.
11 квітня у Росії опублікували нову версію конституції РФ, в яку включено республіку Крим і місто федерального значення Севастополь.
У серпні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко назвав прізвища 18 російських військових чиновників, яким повідомили про підозру в організації гібридної війни з Україною. Ключовою особою в організації називали радника президента РФ Сергія Глазьєва.
У записі, який продемонстровала ГПУ, Затулін спілкується з Глаз'євим 28 лютого 2014 року щодо «фінансування правопорушень в Одеській і Харківській областях». У розмові йдеться також про фінансування загонів «казаків».
У листопаді Затулін заявив, що Москва має скасувати акти від 1954 року, згідно з якими півострів Крим передали до складу тодішньої УРСР.
На початку грудня 2017 року Печерський райсуд Києва дав дозвіл на проведення спецрозслідування щодо депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна, підозрюваного у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.
Коментарі
Все про: визнання кордонів, денонсувати договір, Держдуми, Костянтин Затулін, Крим, Росія, Севастополь, Україна
Читайте по темі
- Україна не має давати майданчики для російської опозиції. Немає там ніякої опозиції –
- Деякі тіла загиблих морпіхів ми змогли забрати через пару місяців. Чи причетний до цих подій генерал Содоль? –
- А ви бачили, що вони з нашими жінками й дітьми робили в Бучі й Ворзелі? Ну як я міг не піти? –
- #Какаяразница – она жива или мертва? –
- За російський танк – 48 720 грн — Міноборони України заявило, що військовослужбовці можуть отримати грошову винагороду за знищену техніку ворога –
- «Росіяни змусять нас атакувати вас, європейців, у складі їхньої армії», — швейцарська газета Blick пише про геноцид Сирським найкращих солдат ЗСУ –
- Ze-концтабір. Міністр закордонних справ України Кулеба незаконно позбавив консульських послуг чоловіків мобілізаційного віку –
- Цей допис блокують. Наша русофобія ніколи не буде достатньою –
- … до Бучі була Житомирська траса. Відео страшних злочинів росіян #russianterroriststate –
- «Солодше нам у бою умирати, ніж жити в путах, мов німі раби» –
- Гладчук: Коли зруйнуємо всі російські НПЗ та нафтовидобування, то росія зникне як СРСР. Розслідування –
- Циркони збито. Хуйло обісрався. Розслідування –
- Гладчук оприлюднив план рашистів по окупації Латвії, Литви, Естонії та частини Швеції –
- Деякі маловідомі факти про російсько-радянських окупантів у Львові, 1939 рік –
- Як москва боролася з легітимністю чеченського президента Масхадова. Розслідування –