2.11.2024 20:27 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Першим законопроектом Гладчука у разі обрання нардепом по 223 округу буде кримінальна відповідальність за «кнопкодавство» від 6 до 15 років

Першим законопроектом Вадима Гладчука у разі обрання народним депутатом по 223 округу (Київ, Шевченківський район) будуть зміни та доповнення до Кримінального кодексу України в частині введення кримінальної відповідальності за «кнопкодавство» — неособисте голосування.

#Гладчук пропонує карати «піаністів» позбавленням волі на строк від шести до п'ятнадцяти років.

При голосуванні за свого сусіда, кнопкодав, вставивши в слот системи «Рада» заздалегідь отриману від відсутнього народного депутата картку, переважно не піднімаючись із свого робочого місця, відкрито чи таємно (прикривши руку газетою, журналом, або в іншим спосіб) натискає клавіші електронної системи голосування «Рада».

При голосуванні за кількох народних депутатів кнопкодав, вставивши в слот системи «Рада» заздалегідь отримані від відсутніх народних депутатів картки, відкрито переміщується вздовж робочих місць і натискає клавіші електронної системи голосування «Рада».

За час, відведений для голосування, один такий кнопкодав встигає проголосувати за 8-9 відсутніх.
Відповідно Гладчук пропонує карати правопорушників, додаючи до 6 років мінімального покарання по 1 року тюрми за кожну використану чужу картку.

Неособисте голосування, також «кнопкодавство» у Верховній раді — це порушення Конституції України, визнане Євросудом з прав людини, але за яке не введено жодної відповідальності. Злочинність такої практики визнають ряд країн, де за законодавством за неособисте голосування введена кримінальна відповідальність.

Особистого голосування вимагає Конституція України, стаття 84: «Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюються народним депутатом України особисто». Присутність і особиста участь народного депутата в засіданнях Верховної Ради України не є питанням вільного рішення народного обранця, а
відповідно до пункту 3 першої частини 24-ї статті закону «Про статус народного депутата», — є його обов'язком.

В Україні зареєстровано лише законопроект № 1895 який передбачає досить незначну відповідальність від позбавлення депутата права на деякий період брати участь у пленарних засіданнях, виплат, права обіймати деякі посади у ВР, до поїздок у відрядження за державний кошт.
#223округ #округ223

P.S. У 2014 році Вадим Гладчук оскаржував у Верховному суді депутатське «рукоблуддя» при голосуванні за тоталітарні закони Януковича від 16 січня:
https://sprotiv.org/45277

 

 

Першим законопроектом Вадима Гладчука у разі обрання народним депутатом по 223 округу (Київ, Шевченківський район)...

Posted by Марцинюк Анастасія on Monday, July 1, 2019

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 1-07-2019 20:44 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100