21.11.2024 17:16 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

«Удар» теж отримав грант від «Газпрому»?

Фракція «Удар» ініціюватиме розслідування всіх деталей підписання угоди між компанією Shell та компанією «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу.

Про це заявила депутат від фракції «Удар» Оксана Продан в ефірі телеканалу ТВі.

«Сьогодні перед нами стоять два завдання, які ми повинні виконати. По-перше – це з’ясувати які саме документи підписані українською стороною і проаналізувати їх, щоб розуміти, що віддали і що отримають натомість», — сказала депутат.

Продан зауважила, що нині можна здогадуватися, що в цій угоді участь з української сторони беруть компанії та особи наближені до влади.

По-друге, додала депутат, потрібно з’ясувати який вплив матиме реалізація цієї угоди на екологію Харківської та Донецької областей.

«Це наступний напрямок, який „Удар“ буде відпрацьовувати, щоб змусити владу забезпечити екологічну безпеку», — сказала Продан.

Окрім того, політик висловила впевненість, що заява російського «Газпрому» про борг «Нафтогазу» в розмірі 7 мільярдів доларів за газ, який Україна у 2012 році не купувала, є черговою спробою Росії затягнути Україну до Митного Союзу.

Вона вважає, що подібні заяви «Газпрому» засвідчують неспроможність чинної української влади  відстоювати національні інтереси, оскільки вона нічого не зробила для оскарження в судовому порядку газових контрактів.

«Це свідчить про недолугість політики діючої влади, яка в свій час не оскаржувала підписані контракти, — незручні та укладені під тиском», — сказала Продан.

Нагадаємо, в Давосі в присутності президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте підписали газову угоду між Shell та компанією «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу.

Цього року Shell зобов’язалася інвестувати у видобуток та розвідку в Україні $400 млн (загальна сума інвестицій може перевищити $10 млрд), а така сума є доволі значною для країни, потік прямих закордонних інвестицій у яку за всі роки незалежності склав лише $50 млрд.

Таким чином зменшення енергетичної залежності від Росії сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

 

Читайте також:

 

Гідророзрив для влади

 

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 28-01-2013 22:28 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100