19.06.2024 01:39 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Головний суддя Василь Онопенко розповів про політрепресії щодо його доньки

Onopenko Vasyl4Голова Верховного Суду Василь Онопенко впевнений, що кримінальна справа проти його доньки Ірини порушена необґрунтовано.

«Із просто людської точки зору — все це підло й дріб’язково. Як юрист, я бачу, як штучно, з використанням формального приводу, з типової цивільно-правової суперечки роблять кримінальну справу», — сказав він в інтерв'ю газеті «Комерсант-Україна».

«Хтось у когось позичає гроші, бере кредити, позики... Не завжди повертає. То що — по кожній цивільній суперечці порушувати кримінальну справу?», — поцікавився голова ВСУ.

Онопенко зазначив, що якби раніше дізнався про цей борг, то «зробив би все, щоб він був погашений вчасно», але 31 січня був поданий позов до Печерського суду про судове стягнення боргу з Ірини Онопенко.

«Суд навіть ще не приступив до розгляду цієї цивільної справи, а Генеральна прокуратура на другий день усе оцінила як кримінал. Із правової точки зору все це, м'яко кажучи, дивно», — заявив він.

Онопенко упевнений, що справа проти його доньки Ірини, «якщо виходити з закону й права», закінчиться нічим.

"Більше того, вона має закінчитися притягненням до кримінальної відповідальності тих, хто за відсутності передбачених законом підстав все це «закрутив», — вважає голова ВСУ.

Він також сказав, що готовий допомогти доньці в цивільно-правовій суперечці щодо боргу, який, за його словами, становить «не $300 тис., а $50 тис». «Згідно договору позики вона (Ірина) позичала 225 тис. грн, що приблизно за тим курсом — $50 тис», — сказав Онопенко.

За його словами, він дізнався про цю позику, коли був поданий позов до Печерського суду — й відразу ж подзвонив доньці, щоб з’ясувати суть справи.

«У 2008 році вона вирішила закупити в Італії дитячий одяг для свого невеличкого магазина. Хто їй порадив позичити гроші в цієї людини (Валерія Ксензенка), не знаю. Можливо, її колишній чоловік Володимир Котляров, із яким вони розлучилися десь 5 років тому... Але, судячи з усього, певні відносини між ними зберігалися. І були якісь домовленості про погашення за неї боргу. Ірина була твердо впевнена, що позика погашена», — сказав Онопенко.

«До речі, протягом більше 2-х років ніхто не пред’являв їй претензій із цього приводу. І якби ми дізналися про те, що є борг, думаю, ми б знайшли спосіб його погасити. Ми й сьогодні, у цивільно-правовій суперечці, готові допомогти доньці», — заявив голоа ВСУ.

На зауваження, що в постанові нібито говориться, що $150 тис. займалися саме для голови ВСУ, «для вирішення якогось питання», Онопенко завив: «Я не бачив постанови про порушення кримінальної справи. Якщо там таке написано, то це — повна нісенітниця!»

Онопенко підтвердив, що в його будинку був обшук: «Вони хотіли, щоб я видав дочку. Але вона на той час уже виїхала, ще до того, як ми дізналися, що є кримінальна справа».

Голова ВСУ не сказав, де перебуває його донька: «Вона доросла, самостійна жінка й сама вирішує, де їй бути. У тому числі — з урахуванням того, що почало діятися навколо неї».

«Я нещодавно зустрічався в Страсбурзі з комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом, головою Європейського суду з прав людини Жан-Полем Коста, керівниками Венеціанської комісії, суддями Європейського суду — всі вони надзвичайно схвильовані правовою ситуацією в Україні», — зазначив голова ВСУ.

Онопенко зазначив, що «і всередині країни, і з боку міжнародних організацій багато говориться про існування виборчого підходу в кримінальному процесі».

На запитання, як, на його думку, Янукович повинен відреагувати, — чи повинен він звільнити заступника глави адміністрації президента Андрія Портнова, скасувати судову реформу, — Онопенко сказав:

«Справа не в тому чи іншому чиновнику. Я не хочу давати оцінку Портнову, нехай це роблять інші, у тому числі ті, хто повноважний. Справа в системних підходах до забезпечення законності й прав людини», — сказав голова ВСУ.

«Президент — гарант дотримання Конституції. Він вправі в рамках своїх повноважень спитати з відповідних посадових осіб за дотримання Конституції», — підкреслив він.

За словами Онопенка, «високопоставлені особи з Генпрокуратури повинні чітко усвідомлювати, що закон — це не сокира, яка лежить під лавою, яку можна дістати й розмахувати нею ліворуч і праворуч».

Голова Верховного Суду Василь Онопенко буде просити президента Віктора Януковича про зустріч у найближчі дні.

 

Читайте також:

Обшук у Василя Онопенка: кільце стискається? Документи

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 8-02-2011 11:40 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100