3.06.2023 01:38 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Оточення Януковича хоче відставки голови Верховного Суду Онопенка

Onopenko&YanukВасиль Онопенко стверджує, що за висновком Венеціанської комісії Верховному суду України необхідно повернути повноваження, а в оточенні президента це заперечують.

Як заявив голова ВСУ газеті «Сегодня», висновки Венеціанської комісії невтішні для авторів судової реформи в Україні.

«Сьогодні багато хто каже про провал реформи. Суттєві прогалини в ній засвідчила Венеціанська комісія. На її думку, Вища рада юстиції виконує низку функцій, не передбачених Конституцією. А Верховний суд позбавили значної частини конституційних повноважень, через що значно збільшилася кількість звернень наших громадян до Європейського суду. І тепер ці повноваження необхідно повернути», — сказав він.

Однак джерело в оточенні президента сказало, що Онопенко перебріхує висновки Венеціанської комісії: «Вона констатувала, що ми виконали більшість зобов'язань. Не виконані лише ті, які вимагають зміни Конституції. Але президент уже заявив, що Конституція буде реформована».

Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко каже: «Думаю, що повернути всі повноваження Верховному суду так, як це хоче Онопенко, неможливо. Хоча окремі доводи Василя Васильовича можна використати при коректуванні судової реформи».

А голова Вищого спецсуду з цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко зазначає: «Зауваження Венеціанської комісії були, але не такі, як подає Онопенко. Вони носять рекомендаційний характер. Але головне: ухвалено закон, яким цивільні й кримінальні справи передано нашому суду, і його треба виконувати».

«Я говорив Онопенку: „Василю Васильовичу, не майте ілюзій, повернення неможливе. Верховний суд повинен займатися нормами міжнародних відносин і державного рівня, не справа ВСУ займатися розлученнями“. Але він не почув мене, подав на нас до суду. Я вважаю, що судиться він не з нами, а з державою. Хоча, на мою думку, якщо ти не згоден із реформою, піди у відставку», — заявив Фесенко.

За словами джерела газети у вищих юридичних колах, зараз головне питання — не повноваження Верховного суду, а те, хто його буде очолювати.

«У вересні термін повноважень Онопенка спливає, але він як і раніше контролює ситуацію у ВСУ й може бути обраний на новий термін. Тому-то йому й натякають, що пора на спочинок», — сказав співрозмовник видання.

Онопенко про свої перспективи у ВСУ поки не каже: «Прийде вересень, і я дам відповідь».

Колесніченко сумнівається, що Онопенко реально розраховує бути обраним на новий термін, «скоріше його останні кроки пов’язані з бажанням мати політичне майбутнє».

«Сегодня» також пише про чутки, що головою ВСУ може стати нардеп-"регіонал" Сергій Ківалов. Але, за словами Колесніченка, на даний момент це неможливо: «Для цього потрібно бути чинним суддею Верховного суду. Взагалі, зараз ВСУ корпоративно закрився, тому, думаю, що вони оберуть когось зі своїх. Приміром, Кривенка чи Тітова».

 

Читайте також:

Обшук у Василя Онопенка: кільце стискається? Документи

Головний суддя Василь Онопенко розповів про політрепресії щодо його доньки

Судоустрій: кадрами вирішують усе. Частина 1

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 9-02-2011 11:42 | Кількість переглядів 15420 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100