Сергій Василюк: презентація нового альбому «Танець серця» 2 квітня. Інтерв’ю
Сергій Василюк, лідер українського фолк-метал-гурту «Тінь сонця». У 2005 році Закінчив НПУ ім. М. Драгоманова, займається музичною і культурно-проcвітницькою діяльністю.
Коли Ваш гурт було створено, які пісні виконуєте і на яку аудиторію орієнтуєтесь?
Гурт було створено вже доволі давно – у 1999 році. За цей час ми встигли записати 5 альбомів, з них два видані, ось зараз видаємо третій. Крім того минулого року виданий мій власний акустичний альбом. Головні наші стилістичні та ідеологічні напрями – виховання української молоді та соціуму в цілому в традиціях небайдужості, пам'яті і знання свого коріння та готовності боротьби за краще.
Розкажіть, будь-ласка, детальніше про ті Ваші музичні альбоми, що вже були видані.
Перший альбом «Святість Віри» був записаний у 2002 році. Найвідоміша композиція з цього альбому – це романтична баллада «Де зорі нагадують тебе». Але цей альбом не був виданий.
Перший наш виданий альбом, «Над Диким Полем», вийшов у 2005 році, основна його тематична спрямованість – перенесення в сучасність славетних символів запорізького козацтва. Він був відомий у час помаранчевої революції і ми, наприклад, ним завершували опозиційний концерт «Авангард перемоги», стоячи на площі у 2004 році.
Був також демо-альбом «За межею» з піснями того ж часу, які не вмістилися у «Над Диким Полем». У 2007 році ми привенули до себе увагу альбомом «Полум'яна Рута», найвідоміші композиції з нього: «Пісня Чугайстра» і «Козаки».
І тоді нам вдалося перше сольне шоу у Києво-Могилянські Академії. Була переповнена тисячна зала і це було, дійсно, дуже приємно.
Які саме пісні Ви виконуєте: авторські чи українські народні? Які переважають у Вашій творчості?
У нашій творчості переважають авторські пісні, але є і народні, зокрема, у новому альбомі буде пісня на народні слова про створення світу – «Золотослов», які ми поклали їх на музику. У «Полум’яній Руті» є народна пісня «Кривий танець». А на своїх акустичних концертах я часто виконую «Ген в Карпатах є старенька хата», «Засвіт встали козаченьки», «Там, Де Ятрань круто в’ється». Я дуже люблю народні пісні.
Як можна охарактеризувати ваш музичний стиль?
З ідеологічної точки зору, наша музика дуже різна: вона має і патріотичні, і особистісні, і природоохоронні теми. Загалом – це змістовний український рок, якого зараз, на жаль, дуже мало.
Ви згадали, що нині видаєте новий альбом. Коли буде його презентація?
Презентацію нашого третього альбому, який називається «Танець серця» заплановано на 2 квітня.
Захід відбуватиметься в Києво-Могилянській Академії, а саме в її культурно-просвітницькому центрі (вул. Іллінська, 9). О 19.00 годині відбудеться сам концерт, а о 17.00 прес-конференція. Вхід – 50 грн, а для студентів і школярів – 40.
Чи вважаєте Ви за потрібне, зважаючи на формат Вашої музики і групи, знімати відео кліпи?
Ми зняли один кліп на пісню «Місяцю мій» з нового альбому. Цей кліп – міфічна історія про кохання двох сердець, про їх боротьбу за життя, в прямому сенсі (режисер і сценарист – наш друг, Анатолій Попель). Сама пісня навіяна, значною мірою, нічним старим Києвом, який я дуже люблю.
Я вважаю, що кліпи потрібні, адже вони додають певних барв до творчості гурту, цікавою є співпраця з режисерами, коли ти можеш побачити їх думку, ну, і плюсом для гурту є також показ по телебаченні, що теж багато чого означає.
Ви часто берете участь у акціях вшанування українських героїв, які боролися за незалежність, наприклад Миколи Міхновського, героїв Крут? І з чим це пов'язане для Вас особисто?
Так, намагаємось брати учать. Це пов'язано власне з тим, що ми прагнемо нагадувати нашим громадянам, хто є в пантеоні наших героїв, кого слід пам'ятати і вшановувати. Ми брали участь у вшануванні пам'яті армії УНР, партизанів Холодного Яру та багатьох інших наших героїв. Щодо Миколи Міхновського, то, я вважаю, що це один із найвидатніших наших діячів, який достойний стояти на найвищому щаблі, разом із Тарасом Шевченком, Іваном Франком і Степаном Бандерою. Тому що це людина, яка першою аргументувала доцільність створення незалежної і самостійної України ще у 1900 році.
А як щодо Вашого партійного членства? Які політичні погляди Вам до душі? І чи долучаєтесь до різноманітних громадських акцій?
Я – позапартійний. Щодо поглядів, то я маю симпатії до тих політиків, які словом і ділом дбають про розбудову України і у економічному, і у культурному плані.
Ми – громадяни зі своєю позицією, соціально-активні, долучаємось до природоохоронних акцій, до акцій захисту архітектури, зокрема Києва. Нам багато речей є дорогими, в тому числі і патріотичні теми. Усе це взаємопов’язане. Почуття власної гідності включає почуття національної гідності, почуття любові до свого міста, до своєї природи.
Серед артистів є дуже популярною участь у передвиборчих турах, концертних програмах. Під час виборів президента України Юлія Тимошенко профінансувала тур «З Україною у серці». Чи брали Ви участь у цьому турі? Якщо ні, то чому? Чи залучалися Ви до інших подібних заходів?
Напередодні президентських виборів ми не брали участі у подібних заходах. Чому не були у турі «З Україною у серці»? Думаю, тому що у ньому брали участь Потап і Настя Каменських, Наталя Могилевська. Куди ж нам до них? (іронічно). Це ж такий взірець патріотизму і серйозної думки у піснях – дуже свідома музика…
Той тур, який вона влаштувала – це просто ганьба. До речі, я знаю, багатьох людей, в тому числі із прес-центру БЮТ, які просто «плювалися» на цей захід.
Можливо, саме це теж знизило її шанси у результаті?
Не виключено. Скоріш за все вона програла через те, що помаранчевий електорат зменшився, значна його частина була розчарована, люди просто не голосували і навіть переходили на бік іншої сили.
Де можна знайти інформацію про Ваш гурт в Інтернеті? Де можна послухати Ваші пісні?
Усі наші пісні є в соціальній мережі «Вконтакте». Є також офіційний сайт: http://sunshadow.com.ua.
Відео наших виступів можна легко знайти на Youtube. Раджу подивитися наш виступ на фестивалі «Захід», що відбувся в серпні минулого року. Це дійсно був дуже якісний фестиваль!
Спілкувалися Вадим Гладчук та Аліса Мотошина, sprotiv.org
Коментарі
Все про: авторська музика, Анатолій Попель, БЮТ, Василюк, виховання української молоді, вшанування українських героїв, Ген в Карпатах є старенька хата, Де зорі нагадують тебе, З Україною у серці, За межею, Засвіт встали козаченьки, Кривий танець, культура, музика, музичні альбоми, Над Диким Полем, пісні, Пісня Чугайстра, Полум'яна Рута, Святість Віри, Сергій Василюк, сучасна музика, Танець серця, Тінь Сонця, українська музика, український рок, Юлія Тимошенко
Читайте по темі
- Бывший спикер АТО заявил о военной цензуре со стороны администрации президента Порошенка. Интервью – 5732
- Полонених українських воїнів у Росії продають по 500 доларів. Подробиці – 5733
- Микола Мартиненко отримав на свої рахунки 30 мільйонів, — Сергій Лещенко. Інтерв'ю. Відео – 5733
- Правительство Яценюка предлагает ввести кассовые аппараты для упрощенцев второй и третьей групп, — Оксана Продан. Интервью – 5919
- «Скоро и Днепропетровск могут захватить», — начмед Правого сектора Яна Зинкевич. Интервью – 5733
- Чим «Правий Сектор» відрізняється від «нових» партій. Інтерв’ю з Андрієм Тарасенко – 5732
- Путин — всего лишь винтик госмашины, подавляющей все живое, новое, правдивое, свободное – 5733
- Андрей Семидидько: «...Я вырос в Киеве и всю жизнь живу на Лукьяновке». Интервью кандидата в депутаты Киеврады – 5733
- Как правозащитник Андрей Древицкий пытается остановить шабаш сепаратистов в родном Донбассе. Интервью. 4 фото – 7067
- #Євромайдан Андрій Парубій: «Донька знає, що батько на війні, дома збирає луки і арбалети» – 5733
- Юрий Шеляженко: «правда о коммунистической карьере Фарион будет справедливым разоблачением» – 7245
- Кивалов пытается украсть в Одессе огромную территорию — Марков – 5733
- Кинотеатру «Киевская Русь» грозит участь платного туалета – 5733
- Сергій Шолох: «Режисером і замовником вбивства Гонгадзе міг бути Литвин» – 8674
- Сергій Лещенко: «Зміниться влада — відберуть і посадять». Інтерв'ю – 5733