20.01.2021 08:39 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

На лікування онкохворих дітей держава виділяє тільки 20% необхідних коштів

На діагностику й лікування кожної онкохворої дитини держава виділяє не більш ніж 20% необхідних коштів. Про це заявили експерти Всеукраїнського благодійного фонду “Крона” й Опікунської ради Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит”, які здійснюють громадський контроль у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей з онкогематологічними захворюваннями за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За інформацією громадських експертів, курс медикаментозного лікування дитини коштує близько 10 000 – 15 000 дол. США (залежно від тяжкості захворювання). При пересадці кісткового мозку від родинного донора витрати на лікування сягають 50 000 дол. США. Деякі препарати, необхідні для лікування, коштують від 1 500 до 3 000 грн., і їх може бути потрібно десятки одиниць. Є препарати, вартість яких сягає 20 000 грн. за один флакон.

2012 року на закупівлю лікарських засобів і виробів медичного призначення для лікування дітей з онкологічними й онкогематологічними захворюваннями Міністерство охорони здоров’я планує витратити 90 млн. грн. Це на 50% більше від вартості закупівель минулого року. Відповідно збільшиться й кількість одиниць препаратів, які буде закуплено централізовано для лікарень і центрів з усієї України.

В Україні зареєстровано понад 5,5 тис. дітей з онкологічними й онкогематологічними захворюваннями. Таким чином, у середньому на одну дитину виділено близько 20 000 грн. державних коштів, з урахуванням централізованих і місцевих закупівель.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 15-03-2012 10:54 | Кількість переглядів 4938 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100