2.11.2024 18:27 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Лише на четвертий рік війни у Київській області зобов'язали маркувати всі товари з Росії. Розслідування

 

Четвертий рік тривають військові дії на Донбасі, окупований український Крим, а українцям бариги продовжують продавати російські товари.

Причому часто громадяни навіть не мають можливості дізнатися, що цей товар був вироблений у країні-агресорі. Тільки 22 червня 2017 року депутати Київської області прийняли рішення «Про додаткове маркування товарів, що походять з Російської Федерації, в торгових точках Київської області».

Як повідомив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської облради Олексій Дорошенко, облраду підштовхнули до цього рішення жителі Броварів, які зацікавилися, чому нічого не зроблено для бойкоту російських товарів.

«Більшість громадян України відмовляються купувати товари, що походять з країни-агресора. Це адекватна, ненасильницька, абсолютно законна і справедлива реакція українців на дії РФ, адже цілком зрозуміло, що, підтримуючи Росію і її економіку, наші громадяни підтримують бойові дії проти України», — уточнив депутат.

Депутат нагадав, що тільки акція «Бойкотуй російське» у торгових мережах в 2015 році знизила продажі продуктів, які походили з РФ на $1 млрд.

Новим рішенням торговим точкам Київської області рекомендували маркувати окремо продукцію, яка походить з РФ, щоб жителі області могли свідомо відмовлятися від російських товарів. Відзначається, що маркування має бути помітним, не менше 5 см, з нанесенням прапора РФ. «На сьогодні продукти харчування, вироблені на території РФ, майже відсутні. Тому це рішення більшою мірою стосуватиметься косметики і побутової хімії», — додав депутат.

Відзначимо, що бойкот придбання товарів країни-агресора має позитивні приклади у світовій історії.

Зокрема, так боролися в Індії з англійськими колонізаторами на початку 20-х років XX століття. Тоді по всій країні індійці масово залишали роботу в підконтрольних Англії урядових установах, бойкотували суди, навчальні заклади, відмовлялися купувати англійські товари і публічно спалювали їх на площах. Ці дії багато в чому сприяли скасуванню апарату колоніального управління.

В окремих регіонах України з 2014 року намагаються маркувати і бойкотувати російські товари. Так, у Львові з літа 2014 року маркують товари з РФ. Це стало можливим після рішення депутатів Львівської обласної ради, які зобов'язали місцевих продавців маркувати російську продукцію. Аналогічне рішення було прийнято депутатами Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської, Чернігівської та Сумської областей. У Києві також маркують російські товари, їх викладають на окремих полицях.

По російських товарах сильно вдарило і рішення Кабміну про заборону ввезення в Україну російських товарів. До переліку заборонених увійшли такі товари російського виробництва:

м'ясо та субпродукти великої рогатої худоби, свиней, птиці, риба та ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні, молоко, вершки, кефір, сири плавлені, кава, смажена з кофеїном, чай чорний, кондитерські вироби з цукру без вмісту какао, шоколад, шоколадні цукерки , продукти дитячого харчування, хлібобулочні, борошняні вироби, продукти для приготування соусів і готові соуси, пиво з солоду (солодове), горілка, корм для собак або кішок, сигарети з фільтром, засоби для миття шкіри, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків, і регулятори росту рослин, обладнання для залізниць або трамвайних колій, а також локомотиви.

Однак на загальнодержавному рівні Верховна Рада України так і не ввела обов'язкове маркування, хоча в листопаді 2016 року в парламенті був зареєстрований законопроект № 5326 авторства нардепа Віталія Купрія, який передбачав не тільки штрафи, але і конфіскацію продукції і виручки підприємців, які реалізують російські товари, не інформуючи про це споживачів. Нардеп вимагав не тільки маркувати російські товари, але і зобов'язати представників російського бізнесу в Україні розміщувати поруч з власними вивісками і логотипами напис: «Це контролюється країною-агресором».

Відзначимо, що навіть у Великій Британії розповсюджували соціальну рекламу, яка закликала не купувати товари з РФ, щоб не інвестувати гроші в російську армію. Як розповів нардеп Борислав Береза, британці писали: «Кожен раз, коли ви купуєте російські товари, ви інвестуєте в криваву армію».

Перед словом «армія» поставили закреслене слово «Мері», таким чином обігравши назву напою «Кривава Мері».

Вікторія Антонюк, Національне бюро розслідувань України

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 26-06-2017 18:42 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100