4.06.2023 01:30 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Проонопенківська Рада суддів України «скасувала» рішення Конференції суддів адмінсудів

Onopenko&Timoshenko1Рада суддів України «скасувала» рішення конференції суддів адмінсудів про покладення обов'язків голови Вищого адмінсуду на Олександра Пасенюка.Про це повідомила прес-служба Верховного суду.

На засіданні Ради суддів наголошувалось, що «вказане рішення не відповідає чинному законодавству», йдеться у повідомленні.

«Закон про судоустрій не наділяє ні президію Вищого адмінсуду, ні конференцію суддів адмінсудів правом покладання виконання обов'язків голови ВАС», — зазначила прес-служба.

У повідомленні наголошується, що «в разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його обов'язки виконує перший заступник голови суду, а за його відсутності — один із заступників голови цього суду відповідно до розподілу обов'язків».

Копію рішення Ради суддів буде направлено президенту, Верховній Раді, Кабміну, Вищій раді юстиції, Мінюсту, Державній судовій адміністрації, голові Верховного суду, та іншим.

 

Нагадаємо, що конференція суддів адміністративних судів України поклала на Олександра Пасенюка виконання обов'язків глави Вищого адмінсуду.

Як повідомляють джерела, за рішенням конференції Пасенюк має виконувати ці повноваження до законодавчого врегулювання питання, хто здійснює призначення на адмінпосади в судах.

За це рішення проголосували 133 делегати, проти — 43 особи.

Саме у Вищому адмінсуді будуть розглядатися скарги, пов'язані з виборами президента.

Джерела повідомляють, що глава Верховного суду Василь Онопенко був особисто присутній на конференції та виступав проти обрання Пасенюка, аргументуючи тим, що п'ятирічний термін його повноважень добіг кінця 22 грудня.

Як відомо, протеже Онопенка на цю посаду був заступник глави Вищого адмінсуду Микола Сірош, який сам на себе поклав виконання обов'язків глави.

Водночас на конференції були присутні й депутати від Партії регіонів Лавринович та Ківалов, які підтримували кандидатуру Пасенюка.

Щоб припинити спроби БЮТу захопити владу у суддівському корпусі та визначити, хто здійснює призначення на адміністративні посади в судах, парламент має терміново схвалити зміни до закону «Про судоустрій».

Як відомо, парламент пішов на канікули до 19 січня 2009 року.

Водночас нагадаємо, що Рада суддів України не уповноважена призначати суддів на адміністративні посади, а може лише давати рекомендації. Орган, який призначатиме суддів, повинна визначити Верховної Рада, ухвалив Конституційний Суд.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 25-12-2009 18:16 | Кількість переглядів 7952 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100