20.04.2024 09:56 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Прокуратура Львівської області кришує міліціонерів, які незаконно затримали правозахисника за участь у мітингу

ni polic derjavi1Мова йде про правоохоронців, які під час мітингу під прокуратурою Львівської області затримали члена громадської організації «Вартові закону» Ігоря Танячкевича.

Міліціонери всіляко сприяли, аби пенсіонера-правозахисника запроторили за грати на 3 доби, що і було зроблено судом.

17 листопада 2010 року апеляційний суд Львівської області скасував постанову про притягнення до адміністративної відповідальності Ігоря Танічкевича.

Нагадаємо, що 2 жовтня 2010 року з 11.30 до 12.40 у Львові громадська організація „Вартові закону” провела пікет перед прокуратурою з вимогою розслідування зловживань у сфері ЖКГ під гаслом „Геть корупцію з прокуратури!”. Подібні пікети вона проводила щовівторка вже декілька разів. Організатори пікету — керівник організації Олексій Вєренцов та Ігор Танячкевич —  подали повідомлення про проведення мирного зібрання двічі: за декілька місяців про серію пікетів із зазначенням конкретних днів (вх. № 2-9477 від 17 серпня 2010 року) та за два дні до заходу.

Під час проведення мирного зібрання не було зафіксовано порушень громадського порядку, що підтверджується численними відеозаписами події. Незважаючи на це, працівники міліції вимагали припинити пікет та провести організаторів до райвідділу міліції. Вони пояснювали свої вимоги тим, що організатори не мали дозволу на проведення мирного зібрання. Але, як відомо, відповідно до статті 39 Конституції України організатори мають повідомити про захід, а не отримувати дозвіл. Тому організатори відмовилися виконувати явно незаконну вимогу працівників міліції. Примітно, що заступник начальника районного управління міліції особисто приїхав, щоб припинити мирне зібрання.

14 жовтня двоє організаторів пікету, Олексій Вєренцов та Ігор Танячкевич, були затримані міліцією, доставлені до суду, котрий засудив їх до трьох діб адміністративного арешту за злісну непокору законному розпорядженню міліції та порушення порядку організації мирного зібрання (статті 185 та 185-1 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Проте ніхто з міліціонерів, які здійснили незаконне затримання, не понесли відповідальності.

В листі до УГСПЛ прокуратура повідомила, що порушень в незаконному затриманні правозахисника досі не побачила.

Наразі Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулась до Європейського суду з прав людини, вказавши в заяві про очевидне порушення права на мирні зібрання та права на справедливий суд.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 21-12-2010 16:14 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100