Кому вигідно, щоб Мельниченко повернувся «у гру»?
Адвокат екс-майора та його наречена переконані, що в Україні життю Мельниченка загрожує небезпека.
«Під час перельоту його буде супроводжувати тільки український конвой, і я не впевнена, що він долетить до нашої країни живим та здоровим. Коля останнім часом працював над дуже небезпечними для діючої влади проектами», – сказала наречена Мельниченка, телеведуча Наталя Розинська.
Експерти припускають, навіть якщо політична кар’єра Мельниченка вже закінчилася і він не становить загроз будь-кому із сьогоднішніх політичних гравців – хтось таки може спробувати використати його проти своїх опонентів, сказав Голосу Америки президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов.
«Я б не пов’язував цю справу з виборами, проте Мельниченко може бути картою, яку хтось спробує використати у якісь політичній комбінації… як Лазаренко проти Тимошенко», – сказав Жданов.
Колишній майор Державної охорони України у 2000 році оприлюднив плівки із записами розмов, які він робив у кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми. Їх зміст викликав скандал, як всередині країни, так і на міжнародному рівні.
Експерти вважають, що недарма Мельниченко з’явився на інформаційному горизонті саме зараз, коли триває передвиборча кампанія. Його і досі вважають носієм цінної інформації, яка може зіграти свою роль напередодні виборів.
Проти Мельниченка висунули звинувачення про розголошення державної таємниці, фальсифікації доказів та перевищенні службових обов’язків. Проте у 2005 році, після Помаранчевої революції, справи було закрито. У 2011 році знову було відкрито кримінальну справу проти Мельниченка. Поки матеріали розглядалися СБУ, екс-майор зник з інформаційного поля, лише пізніше стало відомо, що він виїхав з України. Мельниченко отримав статус політичного біженця, на якого поширюється дія програми захисту свідків у США, де він і перебував до того, як прибув до Італії.
Українські медіа повідомляють про заяву адвоката Мельниченка – Миколи Неділька, у якій він припускає, що екс-майор може попросити політичного притулку в Італії. Іншими варіантами вирішення справи є екстрадиція в Україну, повернення в США, або ж екс-майора просто випустять на волю за рішенням суду.
Анна Полуденко, Голос Америки
Коментарі
Все про: Виктор Чумак, Голос Америки, екстрадиція, затримання, Ігор Жданов, Мельниченко, Микола Мельниченко, Микола Неділько, Наталя Розинська, Олександр Дикусаров, програма захисту свідків, статус політичного біженця, США
Читайте по темі
- Кучмізм переміг! Майно майора Мельниченка арештували, є клопотання Генпрокуратури про взяття його під варту –
- Майор Мельниченко потребовал от нардепов Сергея Лещенко и Мустафы Найема суда над Кучмой. Заявление –
- Мельниченко утверждает, что США могут прослушивать Януковича –
- Кучму могут посадить — по новому УПК пленки Мельниченко являются вещдоком –
- Тимошенко платила за вбивство Щербаня — Мельниченко –
- Уголовное дело против Мельниченко сфабриковал адвокат Луценко –
- Николай Мельниченко хочет, чтобы его допросили по скайпу –
- Кучмисты продолжают травлю Николая Мельниченка –
- Ізраїль не видасть Миколу Мельниченка кучмістам та янучарам –
- Из-за приказа Кучмы погибли Гонгадзе и Кравченко — адвокат Мельниченко –
- Судья Киреев продолжает выполнять политические заказы Банковой –
- Адвокат Мельниченко опротестовал незаконное закрытие дела Кучмы –
- Замгенпрокурора Кузьмин заявил, что заказчики убийства Гонгадзе не установлены –
- «Если бы не Мельниченко, журналистов, сейчас в лес целыми редакциями вывозили» –