У Києві влада збирає дані про школярів – дітей журналістів
Міське управління освіти і науки ( МУОН ) збирає інформацію про дітей, чиї батьки працюють у засобах масової інформації.
Про це «ZN.UA» повідомили джерела в головному управлінні і школах на умовах анонімності.
За їх даними , така робота в терміновому порядку ведеться з 12 вересня 2013 року. Прізвище — ім'я дитини, прізвище — ім'я батька — журналіста і місце його роботи — ці дані школи мають повідомити чиновникам в режимі «терміново і важливо!».
Відповідне завдання було поставлене перед працівниками районних управлінь освіти на засіданні в міському управлінні. За словами джерел, озвучила «прохання» влади прес-секретар міського управління освіти Марія Кравчук.
Намагаючись отримати роз'яснення в МУОН, з'ясувалося, що начальник управління Оксана Добровольська перебуває у відрядженні, її заступник теж зайнятий. Марія Кравчук запевнила, що таких завдань школи не отримували.
«Ми лише звернулися до районів з проханням надати список навчальних закладів, які можуть прийняти у себе представників засобів масової інформації для висвітлення різних заходів. Адже є директори, які соромляться відеокамер та журналістів», — запевнила прес -секретар.
У свою чергу директори шкіл засумніваються в цьому аргументі.
«У кожному районі є школи, в які зазвичай запрошують ЗМІ, і такі, які намагаються не демонструвати журналістам, — пояснив один з них. — Але перелік цих навчальних закладів чудово відомий управлінням освіти всіх рівнів. Тому немає сенсу збирати ще раз такі дані».
Видання зазначає, що журналістам вдалося отримати підтвердження інформації про складанні списків дітей журналістів принаймні у двох районах столиці — Голосіївському та Оболонському.
Директори шкіл підтвердили, що дійсно передавали таку інформацію на прохання управління освіти свого району. Однак ніяких письмових розпоряджень чиновників чи наказів жоден директор не отримував. Прохання передавалася усно або у вигляді телефонограми.
«Кому і навіщо знадобилися списки дітей журналістів, чому ГУОН не звернулася до шкіл офіційно , а обмежилася усними розпорядженнями — це питання поки залишається без відповіді», — зазначає видання.
Як відомо, міське управління освіти і науки з серпня 2012 очолює член партії регіонів, а до цього — член ВО «Батьківщина» Оксана Добровольська.
Коментарі
Читайте по темі
- Укрінформ – не єдине медіа, яке вирішив «привласнити» ворог України Зеленський. Розслідування –
- Викрадення головного редактора «Економічної правди» Дмитра Дєнкова: позиція Української правди –
- Адвоката під час здійснення ним адвокатської діяльності, силою помістили до автобуса та відвезли до ТЦК –
- СБУ Малюка разом з ТЦК вручають повістки журналістам, що пишуть про корупцію в Україні. Відео –
- Моє питання до президента: Що відбувається у Херсонській області? –
- Понад 100 журналістів постраждали під час повномасштабного вторгнення – міжнародна організація «Репортери без кордонів» –
- Замовники вирішили позбутись зайвих свідків та виконавців злочину, — Малюк відправив у зону бойових дій працівників СБУ, які слідкували за журналістами. Документ –
- Зеленський отримав подання на нагородження орденом СБУшників, які стежили за журналістами. Відео –
- Василь Малюк після стеження СБУ за журналістами з Bihus.Іnfo пообіцяв послам G7 захищати свободу слова –
- Слуги зеленського-путіна хочуть карати українців позбавленням волі на строк до 7 років за критику влади у соцмережах – 57294
- В Україні Зеленським незаконно створена система автоматичного блокування сайтів та стеження за користувачами в Інтернет як у Китаї – 86665
- За рік повномасштабного вторгнення росія скоїла 497 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Інфографіка – 172207
- Результати поіменного голосування за тоталітарний закон Про медіа (№2693-д) — у другому читанні та в цілому – 44609
- Редактор sprotiv.org Гладчук написав заяву про звільнення через підписання Зеленським тоталітарного закону «Про медіа» – 120724
- Тоталітарний закон про медіа: в Україні буде свій Роскомнадзор – 44610