4.11.2024 19:56 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Голів державних адміністрацій без будь-якого конкурсу буде призначати президент, — ухвалено авторитарний закон №7126

 

Верховна Рада прийняла в цілому закон №7126 про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби.

За законопроект, який зареєстрували нардепи від «Волі народу» і «БПП» проголосували 234 нардепи, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Перед цим секретар комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування нардеп від БПП Олексій Гончаренко заявив, що закон слід підтримати в цілому.

Представник комітету, нардеп від фракції «Батьківщини» Олена Шкрум заявила, що президент Петро Порошенко у 2015 році обіцяв конкурсне призначення голів місцевих держадміністрацій, але тепер це скасовують.

«Цей законопроект (7126 – ред.) суперечить не тільки закону про державну службу, а вимогам до політичної неупередженості державних службовців і неможливості найвищої категорії держслужбовців бути членами політичних партій і керувати політичними партіями на місцях», — сказала вона.

«Цим законом передбачається вивести повністю з закону про держслужбу керівників місцевих держадміністраці, їх перших заступників та заступників. Але найгірше… що вони знову можуть бути членами політичних партій, знову можуть балотуватися, поєднувати в собі виконавчу гілку влади і законодавчу, вони зможуть знову очолювати фракції влади в місцевих органах влади. Вони фактично знову будуть політиками», — розповіла вона.

«Робиться це з однією метою… – провести вибори під адмінресурсом за допомогою свого закритого призначення голів місцевих держадміністрацій. Маски зняті. Гра в демократію в нашій країні завершилося», — додала Шкрум.

Також вона заявила, що президент всупереч вимогам закону кілька місяців не оголошує конкурси на призначення голів міських адміністрацій.

Олег Ляшко від імені «Радикальної партії» заявив, що їх фракція підтримає запропоновані зміни, але в першому читанні (врешті вони не голосували).

Представники «Самопомочі», «Батьківщини» і «Опозиційного блоку» заявили, що не підтримають цей законопроект.

Раніше у Facebook керівник відділу адвокації Реанімаційного пакету реформ Вадим Міський написав, що депутати намагаються створити новий державний переворот.

За його словами законопроект №7126, «фактично повертає систему „ручного“ управління обласними та районними державними адміністраціями».
«Відповідно до законопроекту, голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників має одноособово, без будь-якого конкурсу, призначати президент», — додав Міський.

Він зауважив, що зазначені норми законопроекту порушують Ст.118 Конституції України, в якій зазначено, що «виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації».

«Призначення голів ОДА та РДА без проведення обов’язкового конкурсу відповідно до Закону „Про державну службу“ робить їх фактично політичними призначенцями, що протирічить принципам належного урядування ОЕСР та порушує взяті Україною на себе міжнародні зобов’язання щодо реформування системи державного управління, закріплені в Стратегії реформи державного управління на 2016—2010 роки, що схвалена КМУ 24 червня 2016 р. № 474-р», — наголосив керівник РПР.

За його словами, законопроект №7126 "скасовує реформу державної служби на місцевому та регіональному рівні і створює непередбачену Конституцією так звану «президентську вертикаль влади».

Він також додав, що президент зараз «ухиляється від свого обов’язку оголосити конкурси на декілька десятків посад голів районних державних адміністрацій».

Міський впевнений, що «реальний мотив законодавчих змін – скасування конкурсних процедур і цементування президентської вертикалі».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 9-11-2017 16:47 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100