9 років тому розпочалася акція протесту «Україна без Кучми»
Саме дев’ять років тому у центрі Києва розпочалася акція «Україна без Кучми». Громадяни вийшли на вулиці, протестуючи проти автократичного режиму тодішнього Президента України Леоніда Кучми. Поштовхом до громадського спротиву стало зухвале вбивство журналіста Георгія Гонгадзе та «плівки Мельниченка».
Мітингувальники розбили наметове містечко на Майдані Незалежності. Люди вимагали відставки Кучми і силовиків, незалежної експертизи у справі зниклого журналіста Георгія Ґонґадзе. Апогеєм акції стала спроба завадити першим особам держави покласти квіти до пам'ятника Шевченку дев'ятого березня. Після чого демонстрація перемістилася під Адміністрацію Президента. Де і сталися сутички. Міліція застосувала кийки та сльозоточивий газ.
Почалася хвиля політичних репресій. Проти активістів руху опору порушили кримінальні справи. Андрія Шкіля від в'язниці врятувало те, що його обрали народним депутатом. Решта провели за ґратами від двох до п'яти років. Ігореві Мазуру боротьба за «Україну без Кучми» коштувала трьох років свободи. Більшість із тих, хто відсидів за «справу 9 березня», досі не реабілітовані.
Дев'ята річниця протестів 15 грудня 2009 року зібрала на Майдані небагатьох. Утім це не зіпсувало настрою тим, хто прийшов. Були символічний намет, вогнище, Микола Мельниченко та всюдисуща баба Параска.
«Зустрілися люди, які це пам’ятають, яким це дорого. Приємно побачити людину яку рік не зустрічав, а колись мерз із нею в наметі — в цьому сенс нашої зустрічі», — розповідав журналістам співорганізатор «УБК» Володимир Чемерис.
За словами Чемериса, акція «Україна без Кучми» змінила багатьох людей. «Кожен із учасників «УБК» став вільним. Людина, яка в ті часи наважилась виступити проти режиму, що був на вершині своєї сили, ніколи не втратить відчуття свободи», — каже пан Володимир.
Цього вечора на головній площі були обійми, спогади і сто грамів. Просто за Україну.
Коментарі
Все про: Андрій Шкіль, баба Параска, громадський спротив, Ігор Мазур, кучмізм, Леонід Кучма, Микола Мельниченко, плівки Мельниченка, протест, річниця УБК, Україна без Кучми, Чемерис Володимир
Читайте по темі
- Кучмізм переміг! Майно майора Мельниченка арештували, є клопотання Генпрокуратури про взяття його під варту –
- Майор Мельниченко потребовал от нардепов Сергея Лещенко и Мустафы Найема суда над Кучмой. Заявление –
- Мельниченко утверждает, что США могут прослушивать Януковича –
- Кучму могут посадить — по новому УПК пленки Мельниченко являются вещдоком –
- Тимошенко платила за вбивство Щербаня — Мельниченко –
- Кому вигідно, щоб Мельниченко повернувся «у гру»? –
- Уголовное дело против Мельниченко сфабриковал адвокат Луценко –
- Николай Мельниченко хочет, чтобы его допросили по скайпу –
- Кучмисты продолжают травлю Николая Мельниченка –
- Ізраїль не видасть Миколу Мельниченка кучмістам та янучарам –
- Из-за приказа Кучмы погибли Гонгадзе и Кравченко — адвокат Мельниченко –
- Судья Киреев продолжает выполнять политические заказы Банковой –
- Адвокат Мельниченко опротестовал незаконное закрытие дела Кучмы –
- Замгенпрокурора Кузьмин заявил, что заказчики убийства Гонгадзе не установлены –
- «Если бы не Мельниченко, журналистов, сейчас в лес целыми редакциями вывозили» –