Журналістці Тетяні Чорновіл погрожують за її публікації
На зміну «темникам» у засобах масової інформації прийшли усні вказівки як метод цензури.
Про це заявив журналіст Вахтанг Кіпіані під час зустрічі журналістів «меДІАгноз-2010: вірус цензури» у п'ятницю.
«Час темників зразка 2004 року минув, але тепер час „усників“, коли вказівки передаються усно, потім їх приховують під громадською думкою або позицією редактора», — сказав він.
У свою чергу, гендиректор агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко не погодився з думкою, що нова влада прагне цензурувати ЗМІ.
«Вони не хочуть запроваджувати цензуру, не вміють і не будуть цього робити», — сказав він.
А журналіст Єгор Соболєв назвав неприйнятним виправдання цензури позицією власників засобів масової інформації.
«Коли кажуть, що власник має право диктувати умови журналістам, то це — абсурдно. Тому що власник лікарні не може наказувати лікарям вводити (пацієнту) не ті ліки або зарізати на операційному столі хворого, якщо він є його ворогом», — зазначив він.
У свою чергу, журналістка Тетяна Чорновіл повідомила, що вона вперше за багато років почала отримувати погрози на свою адресу через професійну діяльність.
«Моєму чоловіку анонімно дзвонили на телефон і погрожували „відірвати голову“ за мої публікації», — розповіла вона.
А публіцист Микола Рябчук пояснив різницю між владою екс-президента Віктора Ющенка і владою чинного глави держави Віктора Януковича так: «Та влада була беззаконною, але вегетаріанською, а ця є теж беззаконною, але хижацькою».
Журналіст «1+1» Віталій Гайдукевич повідомив, що сьогодні тиск на журналістів здійснюється через власників та редакторів ЗМІ.
Як приклад він навів ситуацію, коли у основному випуску ТСН не показали кадри падіння вінка на президента Віктора Януковича 17 травня.
«Станом на 19:30, коли починається випуск новин, відео було змонтовано — але замість нього були показані фотокадри. На пряме запитання, чому ми не показуємо відео, редактор дав відповідь, яка не витримує критики», — сказав Гайдукевич.
«Аргументів, чому це робиться, немає. Хоча сам Ткаченко (гендиректор „1+1“) неодноразово казав, що ми — телебачення, і маємо показувати відео», — зазначив він, додавши, що відео з'явилося лише в нічному випуску ТСН, який вважається менш пріоритетним.
Зараз, за словами журналіста, на «1+1» відбувається переформатування новин.
"Це робиться за формулою «новини як констатація фактів — одним рядком». Наприклад: «Янукович зустрівся з Азаровим і дав йому доручення», — розповів журналіст.
Крім того, Гайдукевич сказав, що редактори ТСН заблокували тему про те, як ДАІ напередодні акцій опозиції 11 травня блокувала перевізників.
"Або була інша тема — про те, що Укравтодор пропонує відремонтувати шляхи, якими пересувається Янукович. На що нам відповіли: «А хто сказав, що це було? Тобто сюжет валиться на рівні головного редактора», — зазначив журналіст.
Зі свого боку, журналіст СТБ Сергій Андрушко розповів, що на його каналі було заборонено готувати сюжети про приватизацію Віктором Януковичем «Межигір'я» та ролик Юлії Тимошенко «Пропало всьо».
"Ми звернулися до СБУ із запитом про те, скільки вони витратили грошей на святкування Дня СБУ. Прес-служба СБУ відмовилася відповідати на запит СТБ, аргументуючи: «Про все знає ваш редактор», — зазначив Андрушко.
Але загалом, за його словами, після заяви СТБ-шників про цензуру, «температура на каналі нормалізується».
Учасники руху «Стоп цензурі!» закликали владу та власників ЗМІ припинити тиск на журналістів й не допустити звільнення неугодних під приводом «масштабної реструктуризації». Також вони закликали змінити склад редакційних рад на телеканалах для забезпечення у них реальної ваги журналістів.
Крім того, на зустрічі керівника проекту «Телекритика» Наталію Лігачову рекомендували як першу кандидатуру для заміщення посади члена Нацради з питань телебачення і радіо.
Коментарі
Все про: Вахтанг Кипиани, Віталій Гайдукевич, Єгор Соболєв, Микола Рябчук, Наталія Лігачова, Обмеження свободи слова, Олександр Мартиненко, перешкоджання діяльності журналістів, погрози журналістам, Політична цензура, Сергій Андрушко, темники, Тетяна Чорновіл, цензура
Читайте по темі
- Укрінформ – не єдине медіа, яке вирішив «привласнити» ворог України Зеленський. Розслідування –
- Викрадення головного редактора «Економічної правди» Дмитра Дєнкова: позиція Української правди –
- Адвоката під час здійснення ним адвокатської діяльності, силою помістили до автобуса та відвезли до ТЦК –
- СБУ Малюка разом з ТЦК вручають повістки журналістам, що пишуть про корупцію в Україні. Відео –
- Моє питання до президента: Що відбувається у Херсонській області? –
- Понад 100 журналістів постраждали під час повномасштабного вторгнення – міжнародна організація «Репортери без кордонів» –
- Замовники вирішили позбутись зайвих свідків та виконавців злочину, — Малюк відправив у зону бойових дій працівників СБУ, які слідкували за журналістами. Документ –
- Зеленський отримав подання на нагородження орденом СБУшників, які стежили за журналістами. Відео –
- Василь Малюк після стеження СБУ за журналістами з Bihus.Іnfo пообіцяв послам G7 захищати свободу слова –
- Слуги зеленського-путіна хочуть карати українців позбавленням волі на строк до 7 років за критику влади у соцмережах – 61975
- В Україні Зеленським незаконно створена система автоматичного блокування сайтів та стеження за користувачами в Інтернет як у Китаї – 91371
- За рік повномасштабного вторгнення росія скоїла 497 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Інфографіка – 179216
- Результати поіменного голосування за тоталітарний закон Про медіа (№2693-д) — у другому читанні та в цілому – 49327
- Редактор sprotiv.org Гладчук написав заяву про звільнення через підписання Зеленським тоталітарного закону «Про медіа» – 129703
- Тоталітарний закон про медіа: в Україні буде свій Роскомнадзор – 49327