22.12.2024 07:24 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Громадські активісти проводять всеукраїнську акцію проти тортур

dopit2Громадські активісти проводять 25 червня 2010 року акції, присвячені Міжнародному дню ООН проти тортур. Ініціатори мають намір привернути увагу громадськості до проблеми свавілля міліції встановленням стели на пам'ять закатованих.

У суботу світ вшановує Міжнародний день проти тортур, який проводиться з ініціативи ООН. У п’ятницю ж ініціативна група «Розуміємо права людини» організовує громадські акції поблизу Міністерства внутрішніх справ України у Києві, під обласними управліннями МВС у Харкові, Луганську, Черкасах, Севастополі, Чернігові, Сімферополі. Учасники акції планують встановити стелу, присвячену жертвам катувань української міліції, під яку буде покладено 200 червоних гвоздик, що символізуватимуть кров людей, які постраждали від дій міліціонерів. Активісти наголошують – акція неполітична, проводять її за підтримки громадської кампанії «Новий громадянин» та Української Гельсінської спілки з прав людини.

Як розповіла Deutsche Welle координатор заходу Марина Говорухіна: «Перш за все ми хочемо показати міністрові внутрішніх справ, що ми стежимо за тим, що відбувається в міліції, що жодна неправомірна дія не залишиться безкарною. Ми будемо намагатися зробити так, щоби винні були покарані» — наголошує координатор.

Міжнародні й українські правозахисні організації неодноразово звертали увагу на жорстоке поводження із затриманими у міліції в Україні. Так, з січня по жовтень минулого року у 13 правозахисних НУО, що входять до Української Гельсінської спілки, надійшли 165 звернень з приводу тортур та інших видів жорстокого поводження; сто з них стосувалися дій міліції. Правозахисники з Міжнародної Амністії зауважили в останньому щорічному звіті щодо дотримання прав людини в Україні, що не припиняли надходити повідомлення про тортури та інші види жорстокого поводження з боку працівників правоохоронних органів. Тим часом, йшлося у звіті, влада демонструвала нездатність провести ефективне, незалежне розслідування таких заяв.

Міжнародна Амністія нагадує, що ще 2006 року Україна ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН проти тортур, проте у країні досі відсутній механізм моніторингу місць утримання під вартою у відповідності до зобов’язань, що взяті Україною у рамках цього протоколу.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 25-06-2010 12:02 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100