Human Rights Watch зафіксувала в Україні тиск на ЗМІ
Правозахисна організація Human Rights Watch відзначає зростання тиску на ЗМІ й недоліки міграційної політики в Україні.
Про це говориться в 21-й щорічній доповіді Human Rights Watch щодо дотримання прав людини в різних країнах світу за 2010 рік, опублікованій 24 січня 2011 року.
Стосовно України в доповіді зазначено, що президентські вибори, які відбулися у лютому 2010 року, «завершили період політичної нестабільності останніх років».
«В галузі прав людини у країні зберігалися такі проблеми, як упереджене ставлення до людей з іншим кольором шкіри, напади на іноземців із неслов'янською зовнішністю, обмеження державою свободи ЗМІ, а також комплекс проблем, пов'язаних із міграцією, включаючи доступ до системи надання притулку, умови утримування у міграційних ізоляторах та гарантії захисту для представників вразливих груп», — говориться в доповіді.
Організація у своєму дослідженні зазначає, що в 2010 році багато газет і незалежних журналістів в Україні повідомляли про наростання тиску з боку силових структур, а деякі телеканали скаржилися на цензуру. Також відзначалася ескалація тиску й нападів на правозахисників.
Що стосується міграційної політики, то в доповіді говориться про проблеми в українській державі в системі надання притулку, а також недосконале законодавство у сфері міграції.
«За підсумками відвідування України в червні 2010 року нами було виявлено, що багато мігрантів та шукачів притулку, яких затримують на українській території біля кордону зі Словаччиною й Угорщиною або яких депортують із цих країн, зазнають недозволеного поводження. В ізоляторах Держприкордонслужби й на допитах про канали нелегального переправляння людей виявлені випадки катувань електрошком», — сказано в доповіді.
У доповіді також говориться про те, що судова реформа в Україні проводиться надто поспішно, без врахування думки й рекомендацій Венеціанської комісії.
«Серйозною проблемою залишалося упереджене ставлення до людей з іншим кольором шкіри, утиски з боку міліції й злочини на ґрунті ненависті у відношенні осіб із неслов'янською зовнішністю й представників етнічних і релігійних меншин», — говориться в дослідженні Human Rights Watch.
649-сторінкова доповідь охоплює понад 90 країн і регіонів світу й підводить підсумки масштабної дослідницької роботи, яка проводилася співробітниками Human Rights Watch у 2010 році.
Коментарі
Все про: Human Rights Watch, напади на іноземців із неслов'янською зовнішністю, обмеження державою свободи ЗМІ, порушення прав людини в Україні, правозахисна організація, упереджене ставлення до людей з іншим кольором шкіри
Читайте по темі
- God Bless America –
- путін планує «доленосну війну» з Заходом. Документи –
- Поляки та Польща ще потрібні Україні та українцям. Жменька галасливих покидьків ні на що суттєво не впливає –
- Дякую полякам за добро – 1265225
- Рада ЄС включила порушення санкцій до списку злочинів Євросоюзу – 61249
- Російські генерали обговорювали застосування ядерної зброї, — The New York Times – 65258
- «Російська армія буде повністю знищена», — глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель розповів, як НАТО реагуватиме на ядерний удар росії – 61249
- НАТО проведе навчання з ядерного стримування терориста путіна – 63153
- Байден про ядерний шантаж терориста путіна — найбільший подібний ризик Армагедону з часів Карибської кризи – 71755
- США кілька місяців попереджають росію про наслідки застосування ядерної зброї — The Washington Post – 65256
- Лукашенко погрожує Заходу літаками з ядерною зброєю – 61248
- У разі атаки росіянами української АЕС з витоком радіації країни НАТО можуть оголосити війну росії – 63152
- В Європарламенті просять Єврокомісію заборонити екстрадицію до путінської росії – 61247
- США схвалили лікування поранених українських військових в американському госпіталі у Німеччині – 65257
- У Сенаті США представили проєкт резолюції про визнання геноцидом злочинів РФ в Україні – 65255