Фонд #Порошенко вивів за кордон €4 млн готівкою попри заборону Нацбанку. Подробиці. Відео
Гроші були сплачені готівкою, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
ПАТ ЗНКІФ «Прайм ессетс кепітал», власником якого є президент України Петро Порошенко, 25 березня 2016 року купило акції кіпрської компанії CEE Confectionary Investments Limited на суму 3 926 160 євро. Враховуючи, що на той момент кінцевим власником кіпрської фірми також був Порошенко, операція виглядає як виведення грошей з України.
Згідно з документом з кіпрського реєстру, 25 березня компанія CEE Confectionary Investments Limited випустила додаткових 18000 акцій (до 2000, які мала на той момент) номінальною вартістю 1 євро кожна. Того ж дня акції за преміальною ціною у 218 євро за кожну були продані українському ПАТ ЗНКІФ «Прайм ессетс кепітал», прописаному у Києві на вулиці Електриків, 29а разом з багатьма іншими бізнесами Порошенка. Загалом фонд Порошенка сплатив майже 4 мільйони євро. Як зазначено у документі, гроші були сплачені готівкою (діловою мовою cash означає готівкою або перераховані на рахунок).
Про це йдеться у розслідуванні Анни Бабінець.
Однак на той момент виведення з України такої суми було прямо заборонено постановою Нацбанку «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 3 березня 2016 року. У ній зазначено: «заборонити купівлю, перерахування іноземної валюти на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України».
«Така інвестиція вимагає отримання ліцензії. Якщо український резидент зі свого українського рахунку перерахував валюту, на це потрібна ліцензія. Інакше здійснити такий платіж неможливо», – сказав Леонід Антоненко, екс-керівник департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України.
Юридичний радник президента та керуючий директор ICU Макар Пасенюк у коментарі до сюжету зазначив, що "ПАТ ЗНКІФ «Прайм Ессетс Кепітал» (Фонд) не купувало акції кіпрської компанії CEE Confectionery Investments Limited. Фонд набув акції на підставі договору підписки на акції кіпрської компанії. В обмін на випущені 18 000 акцій Фонд зробив внесок до акціонерного капіталу кіпрської компанії, а саме, Фонд вніс належну йому частку у ТОВ «ЦЕКК». Пан Пасенюк стверджує, що сума у 115 мільйонів гривень, або 4 мільйони євро є "історичною вартістю ТОВ «ЦЄКК», яка і була зазначена у документі. Він наполягає, що фонд Порошенка гроші за ці акції не сплачував.
Нагадаємо, нещодавно президент Петро Порошенко указом від 28 квітня створив робочу групу для підготовки законопроектів з питань протидії зменшенню податкової бази і переміщенню прибутку за кордон.
Сам президент раніше потрапив у скандал з офшорами. Виявилось, що він проводив реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.
Зокрема, влітку 2014 року Президент зареєстрував компанію для переведення кондитерського бізнесу в юрисдикцію Британських Віргінських островів. Основні претензії журналістів до Порошенка — то, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1000, що він наразі не завершив передачу «Рошен» сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні під час продажу корпорації.
НАБУ не буде вести справи по офшорах президента України Петра Порошенка. У бюро наголосили, що згідно із законом України «Про Національне антикорупційне бюро України» та кримінально-процесуальним кодексом НАБУ не може заводити справи проти чинного президента.
Сам Порошенко переклав відповідальність за скандал з офшорами на консалтингові та юридичні компанії.
Згодом у Порошенка виявили ще 5 офшорних компанії, за допомогою яких він здійснював фінансові операції ще на початку 2000-х років.
Зокрема, група компаній «Укрпромінвест» президента України Петра Порошенка активно використовувала офшори і проти фірм навіть порушувалися кримінальні справи через підозру в ухилянні від сплати податків на суму 25 млн грн.
Коментарі
Все про: cash, CEE Confectionary Investments Limited, Анна Бабінець, виведення грошей, готівка, декларація, Леонид Антоненко, ліцензія, Макар Пасенюк, офшор, ПАТ ЗНКІФ "Прайм ессетс кепітал", Петро Порошенко, Рошен, Укрпроминвест, ухилення від сплати податків, фінансові операції, фшорні компанії
Читайте по темі
- Відпочинок #Порошенко увійшов у топ-найдорожчих –
- Бізнес-партнер Порошенка за 2 роки натендерив майже мільярд –
- Люди Порошенка отримали контроль над великим газовим родовищем, — розслідування –
- Al Jazeera розповів, чому #Ложкін пішов із Національної інвестиційної ради, — розслідування –
- #Росія остаточно відібрала у #Порошенко завод у Криму –
- Як #Порошенко і Ко оптимізують податки, купуючи сир та сухе молоко на 220 млн грн. Відео –
- 500 тисяч доларів і окремий острів, — нові деталі відпустки #Порошенко на Мальдівах. Відео –
- У #Порошенко подтвердили отдых на Мальдивах –
- Фірми #Порошенко продали державі ремонт фрегата, страховку і гору шоколаду на 2 мільйони гривень –
- Земля #Порошенко, отримана через оборудку, продається за $3 млн. Відео –
- В администрации президента #Порошенко подают воду по цене 329 грн за 0,8 литровую бутылку –
- У Раді нагадали про незадекларовану віллу #Порошенко в Іспанії. Відео –
- Як #Ахметов, #Янукович та #Порошенко заробляють на торгівлі з окупованим Донбасом. Розслідування. Інфографіка –
- У телекомпанії «П'ятий канал» #Порошенко ухиляються від сплати податків, — Frankfurter Allgemeine Zeitung – 17114
- Журналісти показали незадекларовану віллу Порошенка в Іспанії. Відео –